پنج شنبه , 30 خرداد 1398
خانه / اخبار مالزی / نخست‌وزیر مالزی پارلمان را منحل كرد

نخست‌وزیر مالزی پارلمان را منحل كرد

بیا تو مالزی -

بمنظور برگزاری انتخابات زودهنگام , نخست‌وزیر مالزی پارلمان را منحل كرد .
منابع خبری گزارش دادند نخست وزیر مالزی بمنظور هموار كردن راه برگزاری انتخابات زودهنگام در این كشور پارلمان را منحل كرد….

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، "عبدالله احمد بداوی" امروز پارلمان مالزی را منحل كرد تا راه را برای برگزاری انتخابات زودهنگام فراهم كند.
این در حالی است كه شهرت بداوی به دلیل افزایش تنشهای نژادی، تظاهرات خیابانی غیرمنتظره و افزایش قیمت سوخت و مواد غذایی و بالارفتن آمار جرم و جنایت دچار كاهش شده است.
پس از اعلام اینكه پادشاه با انحلال پارلمان موافقت كرده است، بداوی اعلام كرد انتظار ندارد ائتلاف "ناسیونال باریسان" در انتخابات آتی مانند انتخابات 2004 نود درصد كرسی‌های پارلمان را از آن خود كند.
وی با بیان اینكه انتخابات 2004 یك رویداد خارق‌العاده بود در كنفرانس خبری گفت: «امیدوارم ناسیونال باریسان دستكم دوسوم آرای انتخابات آتی را كسب كند.»
نخست وزیر مالزی با اشاره به اینكه كمیسیون انتخابات درباره تاریخ برگزاری انتخابات تصمیم خواهد گرفت افزود: «امیدوارم رای‌دهندگان متوجه مسایلی باشند كه در حال تاثیر گذاشتن بر كشور ماست.»
بر اساس قانون اساسی انتخابات باید 60 روز پس از انحلال پارلمان برگزار شود، اما دولت بطور سنتی دو هفته را برای رقابت انتخاباتی اعلام می‌كند كه بدین ترتیب انتخابات پارلمانی مالزی اوایل مارس برگزار خواهد شد.
بداوی ریاست حزب "سازمان ملی مالزی متحد" را بر عهده و ائتلاف چند نژادی "ناسیونال باریسان" (جبهه ملی) نیز تحت رهبری سازمان ملی مالزی متحد است،200 كرسی از 219 كرسی پارلمان را در دست دارد.
بدین ترتیب حزب "عمل دموكراتیك" 12 كرسی، حزب اسلامی بنیادگرا شش كرسی و حزب "كیدالین" كه توسط همسر "انور ابراهیم" نخست وزیر سابق رهبری می‌شود، یك كرسی را در پارلمان از آن خود دارد.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

مالزی 61 ساله شد

بیا تو مالزی - مردم مالزی جمعه در حالی شصت و یکمین سالروز تولد این …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

15 − 1 =

قالب