چهارشنبه , 2 مهر 1399
خانه / اخبار مالزی / نخست وزیر سابق مالزی از ایده ایران برای همگرایی کشورهای آسیایی حمایت کرد

نخست وزیر سابق مالزی از ایده ایران برای همگرایی کشورهای آسیایی حمایت کرد

بیا تو مالزی -

عبدالله احمدی بداوی نخست وزیر سابق مالزی از ایده جمهوری اسلامی ایران مبنی بر همگرایی کشورهای آسیایی حمایت کرد و گفت: کشورهای آسیایی با همگرایی می توانند به اقتدار بالایی دست یابند.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از مالزی، وی در دیدار منوچهر متکی وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با وی، افزود: کشورهای آسیایی با برخورداری از تاریخ و تمدن طولانی و ظرفیت های فراوان اقتصادی و نیروی انسانی می توانند نقش تاثیرگذاری در توسعه و رفاه این قاره داشته باشند.

بداوی با ابراز خرسندی از روند رو به رشد روابط دو جانبه میان تهران و کوالالامپور، بر اهمیت تقویت همکاری ها میان دو کشور تاکید کرد.

منوچهر متکی وزیر امور خارجه نیز در این دیدار با اشاره به همکاری های اساسی و زیربنایی ایران و مالزی تاکید کرد: این همکاری های گسترده چهره مناسبات فیمابین را دگرگون و برجسته ساخته است.

وزیر امور خارجه با اشاره به برگزاری موفق اجلاس شورای وزیران کشورهای عضو گروه دی 8 در کوالالامپور، گفت: این کشورها با جمعیتی نزدیک به یک میلیارد نفر از ظرفیت های فراوانی برخودار هستند و با ارتقاء همکاری های کشورهای عضو در عرصه های تجاری، انرژی، حمل و نقل، کشاورزی، عمرانی و صنعتی این ظرفیت های بالقوه تبدیل به دستاوردهای عملی و ملموس برای رفاه و توسعه این کشورها خواهد شد.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب