سه شنبه , 28 خرداد 1398
خانه / اخبار مالزی / نخست وزیر مالزی از دولتهای غربی خواست برای باورهای مسلمانان احترام قائل شوند

نخست وزیر مالزی از دولتهای غربی خواست برای باورهای مسلمانان احترام قائل شوند

بیا تو مالزی -

رئیس سازمان كنفرانس اسلامی و نخست وزیر مالزی از دولتهای غربی خواست، برای باورهای مسلمانان شامل زندگی در راستای دستورات و آیین قرآن كریم و سیره پیامبر(ص) و سنت، احترام قایل شده و به‌این باورها كه مطمئنا متفاوت ازعقاید آنهاست به‌عنوان یك "واقعیت" موجود جهانی بنگرند…

برنقش نداشتن اسلام در ریشه اختلافات جاری میان غرب و مسلمانان تاكید كرد.

به گزارش روز چهارشنبه خبرگزاری رسمی مالزی (برناما)، "عبدالله احمد بداوی" همچنین گفت: دولتهای غربی و جوامع آنها بدانند كه حتی اگر به این باور نرسند در حقیقت، جهان متمدن امروزی همچنان ارزشهای دینی را در جوامع مورد حمایت قرار می‌دهد.

عبدالله بداوی گفت: متاسفانه این بعد اسلام، یعنی دینی كه به تفاوتهای فرهنگی و دینی احترام می‌گذارد هرگز در غرب درك و از آن قدردانی نشده است.

تاكید كرد: نباید آموزشهای اسلامی را در گسترش اختلافات جاری میان جهان اسلام و غرب مقصر دانست.

وی كه در "نخستین همایش ائتلاف تمدنها" درمادرید، پایتخت اسپانیا سخنرانی كرد، تداوم مشكلات جاری درافغانستان، عراق، بلندی‌های جولان، لبنان وفلسطین را گواهی بر "نقشه قدرت" از سوی مركزیت قدرتهای جهانی دانست.

بداوی تصریح كرد: پیامد تحقیرها ومظالمی كه به مسلمانان روا شده، عامل اصلی از دست دادن اعتماد و اطمینان آنها(مسلمانان) نسبت به غرب است.

نخست وزیرمالزی درعین حال تاكیدكرد: باید آگاه باشیم كه هم‌اكنون نه‌تنها با مساله یافتن راه‌حلهایی برای رفع مشكلات اشاره شده روبرو هستیم بلكه از طرفی نیز باید برای رفع چالش كنونی درخصوص مدیریت تفاوتهای موجود فرهنگ و تمدن میان غرب و جهان اسلام نیز بكوشیم.

به گزارش ایرنا، آیین گشایش "نخستین همایش ائتلاف تمدنها" روز دوشنبه با حضور "بان كی مون" دبیركل سازمان ملل در پایتخت اسپانیا برگزار شد.

دراین همایش دو روزه دستكم ‪ ۱۰‬نفر از رهبران كنونی و سابق كشورهای جهان به همراه ‪ ۵۰‬نفر از وزرای خارجه، جمعی از مقامات و مسوولان و نمایندگان رسانه‌های كشورهای مختلف جهان حضور دارند.

عمده هدف برگزاری همایش اتحاد تمدنها، ایجاد پلی برای غلبه بر تبعیضهاو اختلافات موجود میان اسلام و غرب اعلام شده است.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

مالزی 61 ساله شد

بیا تو مالزی - مردم مالزی جمعه در حالی شصت و یکمین سالروز تولد این …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × 5 =

قالب