پنج شنبه , 2 خرداد 1398
خانه / اخبار مالزی / نخست وزیر مالزی برای شركت درهمایش ائتلاف تمدنها به اسپانیا عزیمت كرد

نخست وزیر مالزی برای شركت درهمایش ائتلاف تمدنها به اسپانیا عزیمت كرد

بیا تو مالزی -

"عبدالله احمد بداوی" نخست وزیر مالزی روز یكشنبه به منظور شركت در "همایش ائتلاف تمدنها" سازمان ملل متحد به اسپانیا عزیمت كرد…

به‌گزارش روز دوشنبه خبرگزاری رسمی مالزی (برناما)، سفر نخست وزیر مالزی به اسپانیا برای شركت در همایش مورد اشاره كه با هدف غلبه بر تبعیض میان كشورها و فرهنگها و نیز ترویج گفتمان بین ادیان با سازماندهی سازمان ملل متحد در "مادرید" پایتخت این كشور برگزار می‌شود، اعلام شده است.

بنابه این گزارش،آیین گشایش این رویداد كه "نخستین همایش ائتلاف تمدنها" نام گرفته، روز جاری با حضور "بان كی مون" دبیركل سازمان ملل در پایتخت اسپانیا برگزار می‌شود.

به گزارش برناما، در این همایش دو روزه دستكم ‪ ۱۰‬نفر از رهبران كنونی و سابق كشورهای جهان به همراه ‪ ۵۰‬نفر از وزرای خارجه و جمعی از مقامات و مسوولان كشورهای مختلف جهان حضور دارند.

قرار است نخست وزیر مالزی در طول این همایش، سخنرانی با عنوان "اتحاد تمدنها، مدیریت گوناگونی(تنوع) در عصر جهانی شدن" ایراد كند.

براساس این گزارش، عمده هدف برگزاری همایش اتحاد تمدنها ایجاد پلی برای غلبه بر تبعیضهاو اختلافات موجود میان اسلام و غرب اعلام شده است.

به‌نقل از برناما، نخست وزیر مالزی همچنین قرار است درحاشیه برگزاری این همایش با "خوزه لوئیس رودرگیز زاپاته رو" همتای اسپانیایی خود و تنی چند از مقامات این كشور دیدار و در مورد موضوعات مختلف از جمله شرایط جاری در جنوب شرق آسیا، توسعه میانمار و خاورمیانه گفت وگو كند.

براساس این گزارش، رقم مبادلات تجاری میان كوالالامپور و مادرید در ششماهه نخست سال ‪ ۲۰۰۷‬با افزایش نسبت به سالهای ماقبل، مبلغ سه میلیارد و ‪۵۹۰‬ میلیون رینگیت برآورد شده كه ازاین میزان، یك میلیاردو ‪ ۲۷۰‬میلیون رینگیت آن مختص صادرات مالزی به اسپانیا بوده است.

به‌گزارش ایرنا، آخرین سفر نخست وزیر مالزی به اسپانیا در سال ‪ ۲۰۰۴‬بوده است.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

مالزی 61 ساله شد

بیا تو مالزی - مردم مالزی جمعه در حالی شصت و یکمین سالروز تولد این …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × 5 =

قالب