خانه / اخبار مالزی / نخست وزیر مالزی: مدعیان حل مساله فلسطین خود باید بی‌طرف باشند

نخست وزیر مالزی: مدعیان حل مساله فلسطین خود باید بی‌طرف باشند

بیا تو مالزی -

"عبدالله احمد بداوی" نخست وزیر مالزی بر لزوم بیطرفی كشورهای مدعی تلاش برای حل مساله فلسطین تاكید كرد…

خبرگزاری رسمی مالزی "برناما" روزسه‌شنبه به‌نقل از بداوی گزارش داد:همه آنچه كه من از برگزاری كنفرانس صلح فلسطین واسراییل انتظار دارم آن است كه كسانی كه برای میانجیگری در رفع مناقشات دو طرف قرار دارند، عدالت و بیطرفی را محور قرار داده و درصدد یافتن راه حلی دائمی در رفع مناقشات منطقه باشند.

بداوی كه ریاست دوره‌ای سازمان كنفرانس اسلامی (‪ (OIC‬را عهده‌دار است با اشاره به برگزاری كنفرانس سازش آناپولیس ابراز امیدواری كرد كه در این رویداد در مورد هر دوطرف مناقشه (فلسطین و اسرائیل)به عدالت وغیر مغرضانه رفتار شود.

نخست وزیر مالزی بااشاره به شركت "سید حمید البار" وزیر خارجه این كشور در كنفرانس آناپولیس، همچنین برای دستیابی فلسطینیان به‌استقلال بابرخورداری از سرحد معین و مشخص درسرزمینهای آبا و اجدادی خود كه سالهاست ازسوی رژیم اسرائیل اشغال شده، ابراز امیدواری كرد.

وی كه در جمع دانشجویان مالزیایی در مصر سخن می‌گفت، اضافه كرد: زمانی كه "حماس" پیروز انتخابات فلسطین شد آمریكا وهمپیمانانش این حزب را نپذیرفته و انتخاب شدن آن را نیز رد كردند.

نخست وزیر مالزی ادامه‌داد: این اقدام آنان نه‌تنها هیچ كمكی به حل مشكلات فلسطین نكرد بلكه شرایط را نیز به مراتب دشوارتر از پیش نمود.

بداوی اضافه كرد: من پیشتر با ارسال نامه‌ای به رهبر حماس از وی خواسته بودم اختلافات را كنار گذاشته و از دوطرف خواستم كه به‌میز مذاكره بازگردند كه البته آنان نیز این كار را كردند.

كنفرانس سازش آناپولیس امروز باشركت نمایندگان ‪ ۵۰‬كشور وسازمان منطقه‌ای و جهانی برای به‌اصطلاح برقراری صلح و رفع مناقشات فلسطین واسرائیل در آناپولیس مركز ایالت مریلند آمریكا برگزار می‌شود.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

مالزی 61 ساله شد

بیا تو مالزی - مردم مالزی جمعه در حالی شصت و یکمین سالروز تولد این …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیست − 8 =

قالب