دوشنبه , 29 مرداد 1397
خانه / اخبار مالزی / نخست وزیر مالزی: مدعیان حل مساله فلسطین خود باید بی‌طرف باشند

نخست وزیر مالزی: مدعیان حل مساله فلسطین خود باید بی‌طرف باشند

بیا تو مالزی -

"عبدالله احمد بداوی" نخست وزیر مالزی بر لزوم بیطرفی كشورهای مدعی تلاش برای حل مساله فلسطین تاكید كرد…

خبرگزاری رسمی مالزی "برناما" روزسه‌شنبه به‌نقل از بداوی گزارش داد:همه آنچه كه من از برگزاری كنفرانس صلح فلسطین واسراییل انتظار دارم آن است كه كسانی كه برای میانجیگری در رفع مناقشات دو طرف قرار دارند، عدالت و بیطرفی را محور قرار داده و درصدد یافتن راه حلی دائمی در رفع مناقشات منطقه باشند.

بداوی كه ریاست دوره‌ای سازمان كنفرانس اسلامی (‪ (OIC‬را عهده‌دار است با اشاره به برگزاری كنفرانس سازش آناپولیس ابراز امیدواری كرد كه در این رویداد در مورد هر دوطرف مناقشه (فلسطین و اسرائیل)به عدالت وغیر مغرضانه رفتار شود.

نخست وزیر مالزی بااشاره به شركت "سید حمید البار" وزیر خارجه این كشور در كنفرانس آناپولیس، همچنین برای دستیابی فلسطینیان به‌استقلال بابرخورداری از سرحد معین و مشخص درسرزمینهای آبا و اجدادی خود كه سالهاست ازسوی رژیم اسرائیل اشغال شده، ابراز امیدواری كرد.

وی كه در جمع دانشجویان مالزیایی در مصر سخن می‌گفت، اضافه كرد: زمانی كه "حماس" پیروز انتخابات فلسطین شد آمریكا وهمپیمانانش این حزب را نپذیرفته و انتخاب شدن آن را نیز رد كردند.

نخست وزیر مالزی ادامه‌داد: این اقدام آنان نه‌تنها هیچ كمكی به حل مشكلات فلسطین نكرد بلكه شرایط را نیز به مراتب دشوارتر از پیش نمود.

بداوی اضافه كرد: من پیشتر با ارسال نامه‌ای به رهبر حماس از وی خواسته بودم اختلافات را كنار گذاشته و از دوطرف خواستم كه به‌میز مذاكره بازگردند كه البته آنان نیز این كار را كردند.

كنفرانس سازش آناپولیس امروز باشركت نمایندگان ‪ ۵۰‬كشور وسازمان منطقه‌ای و جهانی برای به‌اصطلاح برقراری صلح و رفع مناقشات فلسطین واسرائیل در آناپولیس مركز ایالت مریلند آمریكا برگزار می‌شود.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

لیست جدید دانشگاه های مالزی مورد تایید وزارت علوم سال ۲۰۱۸

بیا تو مالزی - وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ایران طی اعلامیه‌ای، فهرست جدید دانشگاه‌های …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

12 − 4 =

قالب