دوشنبه , 31 شهریور 1399
خانه / اخبار مالزی / نخست وزیر مالزی: مزایای حذف یارانه‌ها باید برای مردم بازگو شود

نخست وزیر مالزی: مزایای حذف یارانه‌ها باید برای مردم بازگو شود

بیا تو مالزی -

نخست وزیر مالزی روز جمعه اعلام كرد كه مردم این كشور بایستی در خصوص حذف یا تداوم یارانه‌ها تصمیم‌گیری كنند و برای این منظور باید مزایایهز یك از دو گزینه برای مردم تشریح شود…


به گزارش ایرنا به نقل از روزنامه استار چاپ مالزی، نجیب تون رزاق تاكید كرد: قبل از تصمیم گیری، مردم بایستی به خوبی تبعات انتخاب خود را درك كنند و با مزایای آن آشنا شوند.

بر اساس این گزارش، طرح تحول اقتصادی دولت مالزی كه از سوی نجیب تون رزاق از ‪ ۶‬ماه پیش تا كنون آماده شده در حال امكان سنجی برای اجراست.

به گزارش رسانه‌های مالزی یكی از محورهای اساسی این طرح حذف تدریجی یارانه‌ها به ویژه یارانه بنزین در این كشور است.

این گزارش حاكی است، گرچه دولت مالزی عزم جدی برای اجرای این طرح دارد، اما از سوی برخی از صاحب نظران اقتصادی این كشور به ویژه ماهاتیر محمد نخست وزیر پیشین مالزی انتقاداتی به تعجیل در اجرای آن وارد شده است.

ماهاتیر محمد در عین حال تاكید كرده كه حذف یارانه یك ضرورت برای كشور مالزی محسوب می‌شود.

این گزارش همچنین می‌افزاید كه در مرحله اول اجرای این طرح قرار است از نیمه دوم سال جاری میلادی یارانه بنزین برای اتباع خارجی در این كشور حذف شود كه دولت مالزی در حال آماده كردن سازوكار این موضوع است.

در همین زمینه ادریس جالا وزیر در دفتر نخست وزیر مالزی نیز گفت: در صورت كاهش نیافتن یارانه‌ها در ‪ ۹‬سال آینده، كشور مالزی به دلیل حجم بسیار بالای استقراض خارجی ورشكسته خواهد شد.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب