دوشنبه , 31 شهریور 1399
خانه / اخبار مالزی / نخست وزیر مالزی: هندوها به حزب مخالف رای می‌دهند

نخست وزیر مالزی: هندوها به حزب مخالف رای می‌دهند

بیا تو مالزی -

خبرگزاری فارس: نخست وزیر مالزی به دنبال درگیری‌های‌ نژادی این كشور گفت، هندوها به حزب حاكم رای نخواهند داد…

به گزارش فارس به نقل از روزنامه "ساندی استار" عبدالله احمد بداوی امروز گفت :«به دلیل چالش‌های قومی مالزی، مطمئنا در انتخابات آتی هندوها به حزب حاكم رای نخواهند داد بلكه سعی می‌كنند تا به حزب مخالف رای دهند.
هندوها در مخالفت با تبعیض نژادی در مالزی، ماه نوامبر میلادی دست به تظاهرات گسترده‌ای زدند كه به بازداشت نامحدود 5 رهبر سازمان محافظ حقوق هندوها (Hindraf) منجر شد.
بداوی به این روزنامه گفت: وقتی از من سوال می‌شود كه آیا موضوعاتی كه بوسیله این سازمان رهبری می‌شود تاثیری بر آرای هندوها خواهد گذاشت، می‌گویم "بله تا حدودی تاثیر خواهد گذاشت" .
به عقیده تحلیلگران انتخابات عمومی در مالزی ماه مارس برگزار خواهد شد.
اقلیت هندو كه از كمبود موقعیت شغلی و فرصتهای تحصیلی شكایت دارند حامیان قدرتمند ائتلاف ملی عبدالله از زمان استقلال مالزی از انگلیس در سال 1957 بودند.
هندوها 8درصد از جمعیت این كشور را تشكیل می‌دهند. مسلمانان با جمعیت 60 درصدی كنترل دولت را در دست دارند، این در حالی است كه اقلیت چینی با جمعیت 26درصدی كسب و كار را در تسلط خود دارند.
بداوی كه وزیر اقتصاد نیز هست قول داد تا در آینده‌ای نزدیك به شكایت هندوها مثل تخریب معابد آنها رسیدگی كند.
وی در ادامه گفت: «انتظار دارم مبارزات انتخاباتی شدیدی در مناطق شهری درگیرد زیرا مردم در مورد قیمت بالای كالاها و حمل‌ونقل شدیدا ناراضی هستند.
"لیت كیت سیانگ" از حزب دموكراتیك و رهبر حزب مخالف به رای‌دهند‌گان اصرار كرد تا به حزب ائتلاف ملی بداوی كه دو سوم اكثریت مجلس را دارد رای ندهند تا اینكه حقوق مردم به آنها باز گردد و دموكراسی فرصتی برای شكوفایی پیدا كند.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب