دوشنبه , 27 خرداد 1398
خانه / اخبار ایران / نرخ‌های جدید برخی پروازهای خارجی

نرخ‌های جدید برخی پروازهای خارجی

بیا تو مالزی -

نرخ بلیت هواپیما از ایران به مقاصد بین‌المللی …

شرکت‌های خارجی نرخ بلیت پروازهای خود به ایران و از ایران را 105 درصد افزایش دادند. البته این افزایش با وجود ثابت بودن نرخ جهانی بلیت تنها برای مسافرانی است که از ایران به مقاصد بین‌المللی پرواز می‌کنند.

 از بامداد چهارشنبه – 24 آبان‌ماه – بخشنامه‌ای به آژانس‌های هواپیمایی ابلاغ شد که بر اساس آن نرخ بلیت هواپیما البته این بار در پروازهای خارجی افزایش می‌یابد.

پیش ازاین تاریخ، نرخ ارز تخصیص‌یافته به پروازهای خارجی براساس دلار 1226 تومان محاسبه می‌شده است اما با بخش‌نامه‌ای که از سوی سازمان هواپیمایی کشوری ابلاغ شده است، از چهارشنبه نرخ بلیت پروازهای خارجی بر اساس هر دلار 2492 تومان محاسبه می‌شود.

به این ترتیب با وجود ثابت بودن نرخ جهانی بلیت پروازهای خارجی تنها برای مسافرانی که از ایران به مقاصد بین‌المللی پرواز می‌کنند، افزایش قیمت اعمال می شود.

تعداد مسیرهای پروازی و قیمت آنها در کتابچه یاتا مشخص است و سقف و کف داشته و می‌تواند با توجه به نوع هواپیما و با توجه به مشخصه‌های دیگر متغیر باشد.

به طور مثال پرواز رفت و برگشت تهران – استانبول – فرانکفورت 1150 دلار بوده و هست اما با توجه به اعمال نرخ دلار 2492 تومانی نرخ خرید این بلیت 105 درصد افزایش می‌یابد که این افزایش نرخ‌ها از 24 آبان اعمال شده و بلیت‌ها با نرخ جدید فروخته می‌شود.

همچنین نرخ بلیت پرواز دو طرفه دوبی – تهران – دوبی با شرکت امارات ایر، 401 دلار است که با نرخ ارز قبلی 512 هزار تومان بود اما از چهارشنبه به یک میلیون و دو هزار تومان افزایش یافته است.

این شرکت همچنین بلیت رفت و برگشت تهران – دوبی – لندن را دو میلیون و 660 هزار تومان می‌فروشد در حالیکه پیش از این نرخ این بلیت یک میلیون و 330 هزار تومان بود.

امارات ایر بلیت دو طرفه یک میلیون و 470 هزار تومانی تهران – دوبی – پکن را به دو میلیون و 942 هزار تومان افزایش داده است.

نرخ بلیت دو طرفه تهران – دوبی – کوالالامپور 998 هزار تومان بوده که در جریان افزایش جدید، یک میلیون و 997 هزار تومان فروخته می‌شود.ترکیش ایر بلیت رفت و برگشت مسیر تهران – میلان – تهران را که یک میلیون و 350 هزار تومان بود چهارشنبه تا دو میلیون و 600 هزار تومان افزایش داد اما از آنجا که می‌خواست در جریان رقابت باشد و مشتری‌های خود را از دست ندهد امروز نرخ این بلیت را تا یک میلیون و 730 هزار تومان کاهش داده است.

بیشترین نرخ بلیت در شرکت‌های هواپیمایی اروپایی مربوط به لوفتهانزا است که تهران – فرانکفورت – تهران و برعکس را پنج میلیون تومان می‌فروشد اما به گفته مسوولان فروش آژانس‌ها خریدار ندارد.

شرکت‌های هواپیمایی اتریشی نیز در روند خود تغییری ایجاد نکرده‌اند و همچنان بلیت‌ها را با همان قیمت و با کردیت کارت‌های خارجی به فروش می‌رسانند.

به گفته مسوولان آژانس‌های هواپیمایی نرخ بلیت پروازهای خارجی در این حد جدید نمی‌ماند و برای رقابت شرکت‌ها معادل ریالی بلیت پروازهای خارجی را کاهش خواهند داد.

البته از آنجا که افزایش نرخ بلیت در پروازهای خارجی شرکت‌های هواپیمایی داخلی به صورت آزاد از سوی ایرلاین‌ها و البته با تایید سازمان هواپیمایی کشوری تعیین می‌شود می‌توان به زودی منتظر افزایش نرخ بلیت این پروازها نیز بود.

طی چند روز گذشته نرخ بلیت برخی مسیرهای خارجی شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران افزایشی 10 درصدی داشته است؛ این خبری است که صفدری مدیر فروش یکی از آژانس‌های هواپیمایی داد. البته زمزمه افزایش بیشتر نرخ بلیت پروازهای خارجی هما هم به گوش می‌رسد زیرا در تماس با نمایندگی های فروش این شرکت اپراتورها اعلام می‌کنند افزایش بلیت در هفته آینده اجرایی خواهد شد. اما اینکه چه اندازه خواهد بود، مشخص نیست زیرا هیچ مسوولی در سازمان هواپیمایی و نیز شرکت‌های هواپیمایی در این باره پاسخگو نیستند.

 

منبع:خبرگزاری ایسنا

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

برائت عجیب متهم فراری پرونده ثامن‌الحجج | مدیرعامل زندان می‌شود

بیا تو مالزی - مدیرعامل مؤسسه مالی و اعتباری ثامن الحجج بر اساس رأی دادگاه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × 3 =

قالب