دوشنبه , 2 اردیبهشت 1398
خانه / اخبار مالزی / نشان طلای رقابت های تکواندو مالزی بر سینه نوجوان ایلامی

نشان طلای رقابت های تکواندو مالزی بر سینه نوجوان ایلامی

بیا تو مالزی - رئیس هیات تکواندو استان ایلام گفت: جابر یاسمی تکواندوکار نوجوان ایلامی در مسابقات بین المللی تکواندو کشور مالزی که با حضور۵۰ کشور برگزار شد مدال طلا را به خود اختصاص داد.

سید سعداله نبوی نژاد با اشاره به اینکه این رقابت ها با شرکت ۵۰۰ تکواندوکار از ۵۰ کشور برگزار شد، اظهار کرد: جابر یاسمی نماینده ایران با درخشش در مقابل ورزشکاران کشورهای کره، تایلند، اردن، مالزی و پشت سرگذاشتن دارنده مدال برنز جهان از کشور لبنان علاوه بر کسب مدال طلا بعنوان ستاره تکنیک مسابقات معرفی شد.

وی افزود: ورزش ایلام در رشته های مختلف همیشه حرف های بسیاری برای گفتن داشته و با وجود کمبودها و نبود اعتبار افتخارآفرینی های بسیاری در سطح ملی و بین المللی و حتی جهانی داشته است و این مشکلات انگیزه ورزشکاران را کاهش نداده است.

نبوی نژاد یادآور شد: در حال حاضر نیز خانم حدیث زرگوشیان در بخش بانوان رده سنی بزرگسالان افتخار حضور در تیم ملی را دارد و اولین ملی پوش ایلامی در رشته ورزشی تکواندو است.

وی ابراز امیدواری کرد: با نگاه ویژه مسئولان و فراهم کردن امکانات و تخصیص اعتبارات به هیات ها شاهد توسعه ورزش ایلام در عرصه های مختلف باشیم.

سه هزار و ۵۰۰ ورزشکار سازمان یافته در رشته تکواندو فعالیت دارند که از این تعداد ۶۰ درصد را آقایان و ۴۰ درصد را نیز خانم ها تشکیل می دهند.

۱۰۰ مربی مشغول آموزش به ورزشکاران رشته تکواندو در استان ایلام هستند که از این تعداد ۶۰ مربی آقا و ۴۰ مربی خانم هستند./ایرنا

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

مالزی 61 ساله شد

بیا تو مالزی - مردم مالزی جمعه در حالی شصت و یکمین سالروز تولد این …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × 1 =

قالب