خانه / اخبار ایران / نقش‌ دو صرافی بزرگ در دوبی در تعیین نرخ ارز

نقش‌ دو صرافی بزرگ در دوبی در تعیین نرخ ارز

بیا تو مالزی -

ورود مجلس به ماجرای نقش‌آفرینی دو صرافی در تعیین نرخ ارز آزاد…

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه کمیسیون اقتصادی مجلس از مدتها پیش در رابطه با افزایش نرخ ارز هشدارهای لازم را به مسئولان امر به ویژه بانک مرکزی و وزارت اقتصاد و دارایی داده بود، از ورود مجلس به ماجرای نقش‌آفرینی دو صرافی بزرگ در دوبی در تعیین نرخ ارز آزاد در بازار ایران خبر داد.

ارسلان فتحی پور  درخصوص اقدامات چند صرافی بزرگ در دوبی با همکاری افرادی در داخل کشور در متلاطم کردن بازار ارز، اظهارداشت: وقتی قدرت‌های بزرگ تصمیم به ایجاد اختلال در اقتصاد کشور گرفته اند، قطعا یکی از راههای آسان انجام این کار با کمک عناصر داخلی افزایش نرخ ارز در داخل کشور است.

وی با بیان اینکه هدف اصلی آنها جمع آوری و خروج ارز از کشور است، گفت: براین اساس، بانک مرکزی علاوه بر برنامه ریزی بلندمدت برای مدیریت نرخ ارز در بازار باید نظارتش بر صرافی‌ها را قوی‌‍تر کند.

نماینده مردم کلیبر(استان آذربایجان شرقی) در مجلس همچنین از وزارت اطلاعات خواست که نسبت به این موضوع اهتمام بیشتری داشته باشد به طوری‌که شناسایی و رهگیری عوامل بحران ساز بازار ارز را در دستور کار خود قرار دهد.

وی با اعلام اینکه کمیسیون اقتصادی مجلس از مدتها پیش به وجود آمدن چنین بحرانی را در بازار ارز پیش بینی کرده بود و هشدارهای لازم را به مسئولان امر بویژه بانک مرکزی و وزارت اقتصاد و دارایی داده بود، گفت: اگر مسئولان مربوطه به این هشدارها توجه کرده بودند، الان مشکلات کمتری در رابطه با نوسان قیمت ارز در بازار داشتیم.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس اعلام کرد: مسئله نقش آفرینی دو صرافی در دبی با کمک عناصر داخلی در متلاطم کردن بازار ارز را در دستور کار کمیسیون مجلس قرار خواهیم داد و به طور جد این موضوع را پیگیری خواهیم کرد.

 

 

منبع:خبرگزاری مهر

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

برائت عجیب متهم فراری پرونده ثامن‌الحجج | مدیرعامل زندان می‌شود

بیا تو مالزی - مدیرعامل مؤسسه مالی و اعتباری ثامن الحجج بر اساس رأی دادگاه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × پنج =

قالب