دوشنبه , 31 شهریور 1399
خانه / اخبار مالزی / نماد شهر ایرانی در قلب مالزی احداث می شود

نماد شهر ایرانی در قلب مالزی احداث می شود

بیا تو مالزی -

مجتمع شهر ایران به عنوان نمادی از فرهنگ، هنر و تاریخ ایران با همکاری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در مرکز کوالالامپور پایتخت مالزی احداث می شود.

به گزارش روز شنبه ایرنا از مالزی، ماکت اولیه این مجتمع تهیه شده و در حال حاضر بررسی های کارشناسانه بر روی آن برای دستیابی به نمادی در شان ملت بزرگ ایران صورت می گیرد.
بر اساس این گزارش، دو قطعه زمین نیز در کوالالامپور برای این منظور در نظر گرفته شده است و به زودی قرار است مراحل نهایی بررسی ها را طی کرده و به مرحله احداث برسد.
بخش سرمایه گذار ایرانی این پروژه عظیم سازمان سرمایه گذاری میراث فرهنگی و گردشگری است و طرف مالزیایی نیز انتخاب شده و قرار است با جذب سرمایه گذار در ساختن مجتمع شهر ایران در مالزی حضور داشته باشد.
با توجه به حضور ایرانیان در مالزی هدف از ارایه چنین طرحی این است که مرکزی در پایتخت کوالالامپور داشته باشیم که نمایانگر فرهنگ و تمدن ایران باشد.
در این مجتمع بخش های مختلف از جمله مرکز تجاری، هتل و مراکز فرهنگی پیش بینی شده است. پس از اعلام دکتر احمدی نژاد رییس جمهوری مبنی بر اینکه باید در هر کشور یک خانه ایران داشته باشیم موضوع احداث شهر ایران در مالزی با اسفندیار رحیم مشایی رییس وقت سازمان میراث فرهنگی و گردشگری مطرح شد.
در مجتمع شهر ایران در مالزی قرار است از نمادهای فرهنگی و تمدنی ایران و معمار اصیل ایرانی استفاده شود به گونه ای که تصور می شود این مجتمع قابلیت جذب گردشگر بسیاری را دارد.
نماد باغ ایرانی از دیگر بخش هایی است که برای احداث پیش بینی شده است به گونه ای که وقتی هر فردی به این مکان پا می گذارد احساس که کند که در ایران بسر می برد.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب