خانه / اخبار مالزی / نمایندگان اپوزیسیون مالزی جلسه پارلمان این کشور را ترک کردند

نمایندگان اپوزیسیون مالزی جلسه پارلمان این کشور را ترک کردند

بیا تو مالزی -

نمایندگان ائتلاف اپوزیسیون مالزی در اعتراض به امتناع معاون نخست وزیر و وزیر دارایی این کشور از پاسخگویی به سوالات نمایندگان، جلسه پارلمان را ترک کردند…به گزارش روز چهارشنبه روزنامه نیواستریتز تایمز چاپ مالزی، نمایندگان اپوزیسیون پارلمان در اعتراض به برنامه اقتصادی خارج از برنامه بودجه سال 2009 پیشنهاد شده از سوی نجیب رزاق و نیز امتناع وی از پاسخگویی به سوالات نمایندگان این ائتلاف، اقدام به ترک پارلمان کردند.

بنا به این گزارش، بسیاری از نمایندگان اپوزیسیون معتقدند که نجیب رزاق در لایحه الحاقی بودجه سال 2009 این کشور یک بسته اقتصادی جدیدی به پارلمان ارائه داده که به هیچ عنوان در برنامه بودجه مصوب ماه اوت سال جاری پارلمان پیش بینی نشده بود.

انور ابراهیم، رهبر ائتلاف اپوزیسیون نیز در گفت وگو با خبرنگاران با انتقاد از این رویه دولت خطاب به پاندیکار امین، رئیس پارلمان مالزی گلایه کرد که پارلمان در برنامه جدید اعلام شده از سوی دولت نادیده گرفته شده است.
وی همچنین خاطرنشان ساخت: نجیب رزاق حتی اجازه سوال و یا انتقاد از این برنامه را به نمایندگان نداده است.

در همین حال، خبرگزاری رسمی مالزی (برناما) گزارش داد که خروج نمایندگان اپوزیسیون از پارلمان با انتقاد تند وزرای دولت عبدالله احمد بداوی مواجه شده است.

بنا به این گزارش، وزیر آموزش مالزی این رفتار اپوزیسیون را یک رفتار کودکانه تلقی کرده و محی الدین یاسین وزیر تجارت بین الملل مالزی نیز از رفتار احساسی اپوزیسیون بشدت انتقاد و آنرا تلاشی برای پنهان نگهداشتن ماهیت واقعی اپوزیسیون در نزد افکار عمومی ارزیابی کرده است.

به گزارش ایرنا،‌ نجیب رزاق، معاون نخست وزیر و وزیر دارایی مالزی روز گذشته با حضور در پارلمان این کشور یک لایحه الحاقی به پارلمان این کشور ارائه داد که بر اساس آن مبلغ 7 میلیارد رینگیت از محل صرفه جویی در پرداخت یارانه سوخت برای کمک به بخشهای اقتصادی این کشور در مواجهه با بحران مالی موجود در جهان اختصاص یافته بود.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب