خانه / اخبار مالزی / نوزادان خود را به زباله دانی نیندازید

نوزادان خود را به زباله دانی نیندازید

بیا تو مالزی -

“لطفا نوزادان خود را رها نکنید” !!…

این درخواست و خواهش OrphanCARE؛ اجرا کننده اولین طرح *Baby Hatch در مالزی، از مادران جوان است.

نوزادان خود را به زباله دانی نیندازید

Noraini Hashim.، معاون این موسسه می گوید: “زندگی نوزادان شما بسیار با ارزش است و زوج های بسیاری منتظر هستند تا بتوانند به نوزاد شما عشق و توجه ای که لایق آن هستند را هدیه کنند. ما باید از رها شدن این نوزادان در محیط های نا امن و خطرناک، و همچنین از مردن آنان به علت غفلت والدین جلوگری کنیم”.
موسسه ی OrphanCARE؛ که اولین Baby Hatch خود را در Kampung Tunku قرار داده است، برنامه دارد تا پایان سال تعدادی بیشتری از این Baby Hatch ها را در کوتا بارو و جوهور بارو قرار دهد.
Baby Hatch به مادران این امکان را می دهد تا نوزادان ناخواسته خود را به صورت ناشناس در محلی امن رها کنند تا به یتیم خانه ها جهت واگذاری سپرده شوند.
معاون این موسسه همچنین افزود در حالی که تمرکز این موسسه بر روی سلامت و امنیت نوزادانِ رها شده است؛ موسسه ها و مسئولین دیگر باید در فکر آموزش به والدین باشند که بدانند ما نمی توانیم همیشه، هزینه ی روابط و بارداری های ناخواسته و نسنجیده آنها را بپردازیم. اگر ما تشخیص می دهیم که بارداری های ناخواسته و ترک و واگذاری نوزادان یک مشکل جدی در کشور است باید به دنبار راه حل آن نیز باشیم. تا کنون 2600 زوج برای درخواست فرزند ثبت نام نموده اند که از این تعداد، 500 زوج تا کنون مصاحبه شده اند. علی رغم تعداد متقاضیان زیاد، از ابتدای آغاز طرح Baby Hatch در سال 209 تا کنون ، تنها 70 زوج توانسته اند نوزادی را به فرزندی بگیرند.

آمار ها نشان می دهد که از سال 2005 تا 2011، 517 نوزاد توسط والدین خود رها شده اند؛ که 287 نفر آنان مرده یافت شدند.

نوزادان خود را به زباله دانی نیندازید

 

Baby Hatch: معمولا در بیمارستان ها یا مراکز خدمات اجتماعی قرار دارند و شامل یک در یا دریچه یکطرفه هستند که به یک بستر یا رختخواب نرم و گرم و عایق باز می شود. سنسور موجود در این رختخواب باعث می شود هنگامی که نوزادی در آن قرار داده می شود؛ به سرپرستان پیغام دهد تا برای گرفتن و مراقبت از کودک به Baby Hatch مراجعه کنند.
Baby Hatch ای که در جلوی موسسه OrphanCare قرار دارد؛ مجهز به سیستم حسگر وزن، تهویه مطبوع، نور و دوربین مدار بسته می باشد. به محض اینکه نوزادی درون محفظه قرار بگیرد دیگر از سوی بیرون باز نمی شود و کسی نمی تواند نوزاد را بگیرد.

 

منبع:مالزی ترین

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

مالزی 61 ساله شد

بیا تو مالزی - مردم مالزی جمعه در حالی شصت و یکمین سالروز تولد این …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهارده − 7 =

قالب