چهارشنبه , 4 اردیبهشت 1398
خانه / اخبار ایران / هجوم چینی ها به بازار خودرو ایران

هجوم چینی ها به بازار خودرو ایران

بیا تو مالزی -  

آغاز هجوم چینی ها به بازار خودروهای زیر ۱۰ میلیون تومان ایران…

کره و چین در آبانماه ارزان ترین خودروهای وارداتی به ایران را تولید کرده اند.

ارزان ترین محموله خودروهای وارداتی به کشور طی آبانماه سال جاری بر اساس آمارهای گمرک شامل چهار دستگاه خودروی جیلی تولید چین است که هر یک معادل 5900 دلار معادل 6.3 میلیون تومان ثبت قیمت شده است البته با توجه به تعرفه وارداتی 90 درصد و دیگر هزینه ها و البته لحاظ کردن حداقل سود برای وارد کننده این خودروها، می توان انتظار داشت این خودروها با قیمتی حدود 13 تا 14 میلیون تومان به بازار عرضه شود.
نگاهی به فهرست ارزان ترین خودروهای وارداتی با قیمت زیر 13 میلیون تومان نشان می دهد که در آبانماه به غیر از خودروهای MG چینی تمام محموله ها شامل خودروی کیا سراتو مدل 2011 و 2012 بوده است. سر جمع خودروهای زیر 13 میلیون تومانی وارد شده به کشور طی آبانماه شامل 892 دستگاه است، که 216 دستگاه آن تولید چین، یک دستگاه تویوتا یاریس 9 میلیون تومانی تولید ژاپن و باقی هم تولید کارخانه کیای کره بوده است.
ارزش کل محموله خودروهای زیر 13 میلیون تومان در آبانماه معادل 9 میلیون دلار (10 میلیارد تومان) بوده است، میانگین وزنی قیمت ارزان ترین خودروهای وارداتی در آبانماه معادل 11.3 میلیون تومان است که با احتساب تعرفه و هزینه های مترتب بر واردات و حداقل سود معقول وارد کننده متوسط قیمت این خودروها در بازار ایران حدود 24.5 میلیون تومان خواهد بود.

منبع:خبرآنلاین

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

برائت عجیب متهم فراری پرونده ثامن‌الحجج | مدیرعامل زندان می‌شود

بیا تو مالزی - مدیرعامل مؤسسه مالی و اعتباری ثامن الحجج بر اساس رأی دادگاه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نه − شش =

قالب