خانه / اخبار مالزی / هرساله شش هزار نفر در مالزی به بیماری ایدز مبتلا می شوند.

هرساله شش هزار نفر در مالزی به بیماری ایدز مبتلا می شوند.

بیا تو مالزی -

وزیر بهداشت مالزی در کوالالامپور اعلام کرد که هر ساله شش هزار نفر در این کشور به بیماری ایدز مبتلا می شوند…

به گزارش خبر گزاری ملی مالزی (برناما)، “چوا سوی لک” گفت : دولت تصمیم دارد با اجرای برنامه های تاثیر گذار برای جوانان ، نرخ این بیماری را تا پایان سال 2007 میلادی به 20 درصد کاهش دهد. وی افزود : ما در چهار چوب برنامه کاهش مضرات ، برنامه مبادله سرنگ ، درمان با مواد تسکین دهنده و بازپروری رایگان بیماران مبتلا به ایدز را اجرا خواهیم کرد. وزیر بهداشت مالزی از افزایش بوجه مبارزه با ایدز توسط دولت این کشور خبر داد. چو آ تصریح کرد : دولت افزون بر 40 میلیون رینگتی که سالیانه به این امر اختصاص می داد، 100 میلیون رینگت دیگر نیز برای مبارزه با ایدز اختصاص داده است.

وی پیش بینی کرد : اگر اقدامات پیشگیرانه در این زمینه اتخاذ نشود تا سال 2015 میلادی ، 300 هزار نفر در مالزی به این بیماری مبتلا خواهند شد. آمار وزارت بهداشت مالزی نشان می دهد از نخستین مورد ایدز در سال 1986 میلادی در مالزی شده است تا ماه ژوئن سال جاری هفتاد و سه هزار و چهارصدو بیست و هفت نفر حامل “اچ ای وی” هستند. بر اساس این گزارش ، در شش ماهه نخست سال جاری ، دوهزار و هشتصدو شصت و هشت نفر در مالزی به این بیماری مبتلا شدند. وزارت بهداشت مالزی اعلام کرد کسانی که از عمد بیماری های عفونی بویژه ایدز را به افراد دیگر انتقال دهند با مجازات سنگینی روبرو می شوند.

به نوشته روزنامه استار چاپ مالزی لی کاه چون دبیر پارلمانی وزارت بهداشت مالزی گفت : وزارت بهداشت در حال بازنگری و بررسی قوانین جاری است تا از انتقال این بیماریها از روی عمد به دیگران جلوگیری شود.
وی افزود : شش راهبر برای کنترل بیماری “اچ ای وی” به ویژه برای کاهش آسیب پذیری کودکان و زنان نسبت به این بیماری تا سال 2010 اتخاذ شده است.
لی خاطر نشان کرد که اقدامات مختلفی چون آموزش ، بالابردن سطح آگاهی ، آزمایش برای مادران باردار، زوج های در آستانه ازدواج و جلسات مشاوره اتخاذ شده است.

منبع : ماهنامه پژواک

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب