پنج شنبه , 15 خرداد 1399
خانه / اخبار مالزی / هسته علمی ارتباطات دانشجویان ایرانی دانشگاه های مالزی تشکیل شد

هسته علمی ارتباطات دانشجویان ایرانی دانشگاه های مالزی تشکیل شد

بیا تو مالزی - هسته علمی “ارتباطات و فناوری اطلاعات” دانشجویان ایرانی دانشگاه های مالزی در رایزنی علمی سفارت جمهوری اسلامی ایران در کوالالامپور اعلام موجودیت کرد.

به گزارش خبرنگار ایرنا از مالزی، در جلسه اعضای هیات موسس این هسته با رایزن علمی سفارت جمهوری اسلامی ایران در کوالالامپور اساسنامه این هسته علمی با عنوان “ارتباطات و فناوری اطلاعات” به تصویب رسید.
بنا بر این گزارش، در بخش اهداف اساسنامه این هسته علمی آمده است: شناسایی پتانسیل و استعداد های دانشجویان ایرانی رشته های مرتبط با ارتباطات دانشگاه های مالزی، برگزاری کارگاه های آموزشی و سمینارهای علمی و تحقیقاتی، تلاش برای برقراری ارتباط علمی و تحقیقاتی بین دپارتمان های ارتباطات دانشگاه های ایران و مالزی و تدوین مکانیسمی برای تبادل دانشجو بین دپارتمان های ارتباطات دانشگاه های ایران و مالزی از جمله اهداف این هسته علمی می باشد.
در جلسه هیات موسسان هسته علمی ارتباطات و فناوری اطلاعات دانشجویان ایرانی دانشگاه های مالزی همچنین برگزاری یک سمینار علمی در مورد “جایگاه ارتباطات و نقش فناوری اطلاعات در توسعه” و نیز “نقش فناوری های نوین اطلاعات و ارتباطات در مورد تبادل اطلاعات و اخبار بین کشورها” در اواخر آبان ماه به تصویب اعضا رسید.
در همین حال دکتر وحید عالی رایزن علمی سفارت ایران در گفتگو با خبرنگار ایرنا گفت: تشکیل هسته های علمی در رشته های مختلف علمی و تحقیقاتی دانشگاهی با هدف شناسایی استعدادهای ایرانی مقیم مالزی و کشورهای منطقه جنوب شرق آسیا از سال گذشته در راس اهداف این رایزنی قرار داشته است.
وحید عالی با اشاره به تشکیل چهار هسته علمی “نانوتکنولوژی”،”علوم انسانی”، “ژنتیک” و “تربیت بدنی و بهداشت” در این رایزنی همچنین از دانشجویان ایرانی مقیم مالزی و کشورهای منطقه جنوب شرق آسیا خواست تا به منظور تشکیل هسته های جدید علمی اقدام کنند.
به گفته رایزن علمی سفارت ایران در مالزی، هسته های علمی پس از تشکیل و تصویب اساس نامه هایشان می توانند در راستای اهداف مصوب در اساسنامه آنها از حمایت های مادی و معنوی این رایزنی برخوردار شوند.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب