پنج شنبه , 30 خرداد 1398
خانه / اخبار مالزی / هشتمین دور مذاکرات مالزی و آمریکا درزمینه تجارت آزاد برگزار شد

هشتمین دور مذاکرات مالزی و آمریکا درزمینه تجارت آزاد برگزار شد

بیا تو مالزی -

معاون وزیر صنایع و تجارت بین الملل مالزی گفت: این کشور در ادامه مذاکرات خود برای عقد قرارداد تجارت آزاد با آمریکا، هشتمین دور گفت وگوهای دوجانبه را برگزار کرده است…به گزارش روز چهارشنبه خبرگزاری رسمی مالزی (برناما)، یعقوب دونگو ساگان در گفت وگو با خبرنگاران افزود: در این دور از مذاکرات دوجانبه که اخیراً برگزار شده، دو طرف مباحث سازنده ای در خصوص چگونگی دستیابی به قرارداد تجارت آزاد انجام دادند.

وی ادامه داد: مالزی در این مذاکرات به دنبال عقد قراردادی است که پیش از هرچیز متوازن و دو سویه باشد به طوری که بتواند بازار خوبی برای محصولات و کالاهای ساخت این کشور نیز ایجاد کند.

ساگان همچنین خاطرنشان ساخت: ما بارها به آمریکایی ها تأکید کرده ایم که دولت مالزی هرگونه قرادادی را که یکجانبه، غیر معقول، ناقض حاکمیت ملی و امنیت اقتصادی و یا مخالف سیاستهای کلی این کشور باشد نخواهد پذیرفت.

معاون وزیر صنایع و تجارت بین الملل مالزی در عین حال گفت که در صورت نهایی شدن این قرارداد، مزایای زیادی از جمله دستیابی وسیع به بازار آمریکا، افزایش جذب سرمایه گذاریهای خارجی و نیز دسترسی به آخرین پیشرفتهای فناوری نصیب کشورش خواهد شد.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

مالزی 61 ساله شد

بیا تو مالزی - مردم مالزی جمعه در حالی شصت و یکمین سالروز تولد این …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × 5 =

قالب