پنج شنبه , 31 خرداد 1397
خانه / اخبار مالزی / هشدار مقامات مالزی در مورد دخالت رسانه های خارجی در امور داخلی این کشور

هشدار مقامات مالزی در مورد دخالت رسانه های خارجی در امور داخلی این کشور

بیا تو مالزی - مطرح شدن برخی اتهامات علیه مقامات مالزی در ارتباط با پرونده فساد مالی باعث بروز برخی واکنش ها و هشدارها در مورد دخالت رسانه های خارجی در امور این کشور جنوب شرق آسیا شد.
به گزارش روز شنبه ایرنا، بخش عمده ای از این اتهامات مرتبط با پرونده فساد مالی شرکت توسعه مالزی واحد است که ‘نجیب تون رزاق’ نخست وزیر این کشور در دو سال گذشته با آن مواجه بوده است.
سوء استفاده مالی از میلیاردها دلار سرمایه این شرکت که با هدف توسعه اقتصادی و ارتقاء سطح زندگی مردم راه اندازی شده بود، تحقیقات مرتبط به این پرونده را در چند کشور از جمله سنگاپور، سوئیس، انگلستان و آمریکا مطرح کرد.
وزارت دادگستری آمریکا از جمله نهادهایی است که تمرکز بیشتری بر این پرونده داشته و با معرفی ‘مقام اول مالزی’ اتهام هایی علیه وی و همچنین همسر این مقام مطرح کرد.
اگرچه وزارت دادگستری آمریکا به طور مستقیم از ‘نجیب تون رزاق’ به عنوان ‘مقام اول مالزی’ نام نبرده است، اما منتقدان دولت این مقام را شخص نخست وزیر می دانند.
اتهام های مطرح شده از طرف وزارت دادگستری آمریکا که ابزار اصلی مخالفان دولت مالزی در افشا ماهیت دولت محسوب می شود از سوی مقامات مالزیایی دخالت در امور داخلی این کشور معرفی شده است.
‘احمد زاهد حمیدی’ معاوت نخست وزیر و وزیر کشور مالزی روز شنبه در واکنش به این قبیل اتهامات از مردم مالزی خواسته است در ارزیابی این تهمت ها که توسط رسانه های خارجی و با هدف تخریب چهره مالزی انجام می شود، آرام و محتاط باشند.
به نوشته تارنمای ‘نیو استریت تایمز’، وی تاکید کرد که مردم باید مثبت نگر باشند و مسائلی که توسط رسانه های خارجی مطرح می شود را خنثی سازند.
معاون نخست وزیر مالزی با تاکید بر ضرورت اتحاد بین مردم این کشور از آنها خواست با اتحاد خود از این کشور دفاع کنند.
‘هادی آونگ’ رئیس حزب اسلامی مالزی (پاس) نیز در واکشن به ‘دخالت های خارجی’ برای حل مشکلات داخلی گفت که اسلام این قبیل دخالت ها را رد می کند.
به نوشته تارنمای ‘مالای میل’، رئیس حزب پاس از همه اقشار مختلف مردم مالزی خواست تا دخالت قدرت های خارجی در امور این کشور را رد کنند، زیرا این امر در اسلام حرام است.
وی افزود: قرآن مسلمانان را از اعتماد به دیگر بخش ها در حل مشکلات داخلی منع کرده است. چه اشتباه و چه درست، یک مشکل باید به صورت داخلی و با صبوری حل شود.
این تارنما همچنین در خبری به نقل از ‘انور موسی’ رئیس بخش اطلاعات حزب حاکم بر مالزی (آمنو) نوشت که روزنامه ‘وال استریت ژورنال’ در تلاش برای تحمیل ‘چشم انداز افراطی آزادی سکولار’ در این کشور است، در حالی که این به ابزار مخالفان تبدیل شده است.
وی همچنین این روزنامه را که در انتشار مطالب مرتبط با فساد مالی منتسب به شرکت توسعه مالزی واحد نقش داشته به حمایت از جنگ عراق که باعث پیدایش گروههای افراطی شد، متهم کرد.
وی گفت که این روزنامه حامی صهیونیست ها دولت موفق مالزی را هدف قرار داده و برای سال ها است که مالزیایی ها انتشار ‘اخبار جعلی’، دروغ های با انگیزه سیاسی و تخریب توسط این روزنامه را تجربه کرده اند./ایرنا

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

لغو برخی از امتیازات نجیب تون رزاک توسط دولت جدید

بیا تو مالزی - تمام پرسنل امنیتی و امتیازات اسکورت که به نخست وزیر سابق …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × 1 =

قالب