جمعه , 26 مرداد 1397
خانه / اخبار مالزی / هشدار نماینده رهبر انقلاب درباره پدیده “مالزی گرایی” ایرانیان

هشدار نماینده رهبر انقلاب درباره پدیده “مالزی گرایی” ایرانیان

بیا تو مالزی -

نماینده رهبر انقلاب درباره پدیده "مالزی گرایی" ایرانیان هشدار داد وگفت: تبلیغاتی که درباره کشور مالزی به راه افتاده است با واقعیت تطبیق ندارد و دام های متعدد فساد اعتقادی و اخلاقی بر سر راه جوانان ما در این کشور قرار دارد…به گزارش روز شنبه ایرنا از فاش نیوز ، نماینده رهبر انقلاب در امور دانشجویان ایرانی آسیا و اقیانوسیه با اشاره به گسترش روز افزون پدیده "مالزی گرایی" در بین ایرانیان گفت : علت اصلی گرایش خانواده های ایرانی برای فرستادن فرزندانشان به مالزی ، تبلیغات نادرستی است که در کشور ما درباره مالزی می شود حال آنکه چهره زیبای اسلامی که از مالزی ساخته اند به هیچ وجه با واقعیت تطبیق ندارد.
حجت الاسلام و المسلمین "محمد علی نظام زاده" با هشدار به خانواده های ایرانی درباره دام های فساد ( اعم از اعتقادی و اخلاقی) که در مالزی پهن شده است ، اظهار داشت : به گواهی کسانی که سال ها در مالزی زندگی کرده اند و بعضی از آن ها مقام مسئول در کشورمان هستند ، مالزی یک منطقه صاف و پاک و بی خطری برای جوانان ما نیست و تبلیغات نادرستی که درباره مالزی صورت می گیرد موجب گمراهی مردم می شود.
وی افزود : البته برخی تسهیلات مناسب برای اقامت دانشجویان خارجی در مالزی وجود دارد ولی تصویر بسیار زیبا و امنی که از این کشور ساخته اند ، نادرست است و خانواده های ایرانی باید احتیاط بیشتری در مورد فرستادن فرزندانشان به مالزی داشته باشند.
"نظام زاده" با تأکید بر روند نگران کننده عزیمت ایرانیان به مالزی گفت : در حال حاضر چیزی حدود 40 هزار ایرانی در مالزی زندگی می کنند اما با روند پر شتابی که هم اکنون در جریان است پیش بینی می شود در 2 سال آینده این رقم به 300 هزار نفر برسد.
نماینده رهبر انقلاب با تأکید بر کیفیت پایین علمی مراکز دانشگاهی در مالزی اظهار داشت : استادان بسیاری از رشته های تحصیلی در مالزی بدون مدرک دکترا هستند و بعضی از استادان ایرانی شاغل در این کشور تأکید می کنند که کیفیت مراکز علمی معمولی ایران به مراتب بالاتر از دانشگاه های مالزی است.
حجت الاسلام و المسلمین نظام زاده با اشاره به مفاسد اعتقادی و اخلاقی موجود بر سر راه جوانان ایرانی در مالزی گفت : ضد انقلاب ، بهائی ها و وهابی ها در مالزی فعال هستند و گروه های مروج فساد اخلاقی نیز حضور پر رنگی دارند و اگر از فرزندان مان مراقبت نکنیم در دام های فساد و اعتیاد گرفتار خواهند شد.
وی گسترش تمایل به مالزی در میان ایرانیان را منحصر به عزیمت دانشجویان ندانست و افزود: گرایش به اقامت در مالزی در بخش غیر دانشجویی بیشتر است و باید یک مطالعه و آسیب شناسی از حیث تمایل ایرانیان برای زندگی و کار در مالزی که محیط چندان مناسبی از نظر فرهنگی نیست ،انجام شود.
نماینده رهبر انقلاب در امور دانشجویان ایرانی آسیا و اقیانوسیه مجموع دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در کشورهای مختلف دنیا را 60 هزار نفر اعلام کرد و گفت : تعداد بسیار کمی از این رقم دانشجویان بورسیه کشور ما هستند که با هزینه دولت تحصیل می کنند و تعدادی هم بورسیه کشور های میزبان هستند اما بخش اعظم و بالغ بر 90 درصد دانشجویان ایرانی با هزینه شخصی درس می خوانند.
وی افزود : بیشترین تعداد دانشجویان ایرانی منطقه آسیا و اقیانوسیه در شبه قاره هند هستند که بالغ بر 12 هزار نفر می شوند و نیمی از این تعداد در شهر دانشگاهی "پونا" اقامت دارند.
نظام زاده با اشاره به دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در استرالیا گفت : از 2 هزار دانشجوی ایرانی این کشور فقط 85 نفر بورسیه دولت هستند.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

لیست جدید دانشگاه های مالزی مورد تایید وزارت علوم سال ۲۰۱۸

بیا تو مالزی - وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ایران طی اعلامیه‌ای، فهرست جدید دانشگاه‌های …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

19 − 5 =

قالب