دوشنبه , 30 اردیبهشت 1398
خانه / اخبار مالزی / همایش «رسالت و خاتمیت» در دانشگاه «یو. كی. ام» مالزی برگزار شد

همایش «رسالت و خاتمیت» در دانشگاه «یو. كی. ام» مالزی برگزار شد

بیا تو مالزی -

همایش تحقیقاتی – فرهنگی «رسالت و خاتمیت» به مناسبت عید سعید مبعث در دانشگاه «یو. كی. ام» مالزی از سوی رایزنی فرهنگی ایران و با همكاری دانشجویان این دانشگاه نهم مردادماه برگزار شد…به گزارش خبرگزاری فارس، به نقل از اداره كل روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، این همایش با حضور جمعی از دانشجویان ایرانی دانشگاه «یو. كی. ام» و دیگر دانشگاه‌های مالزی، گروه مشترك دانشجویان دانشگاه امام صادق تهران، دانشگاه مفید قم و پژوهشگاه حوزه و دانشگاه برگزارشد، شش تن از نویسندگان مقالات علمی – تحقیقی خود را ارائه كردند.
در این همایش محمد حسن واحدی رایزن فرهنگی ایران گفت : این همایش كه اولین كار این چنینی در جمع دانشجویان ایرانی این دانشگاه است، در جهت توسعه فكر و اندیشه دینی و در راستای گردهمایی و تقویت خودباوری و استحكام اجتماعات دانشجویان ایرانی مقیم مالزی است.
وی افزود: امسال چندین همایش تحقیقاتی – فرهنگی را در دستور كار خود داریم و به‌حمدالله این دومین همایش موفق در حال اجراست و در آینده نیز همایش «بانوی ایرانی» در دانشگاه «یو. پی. ام» و سپس همایش «ابن عربی» در دانشگاه «یو. ام» مالزی برگزار خواهیم كرد.
رایزن فرهنگی ایران در ادامه از همكاری دانشجویان ایرانی دانشگاه «یو. كی. ام» مالزی برای برگزاری این همایش و از ارائه دهندگان مقاله، كه از دانشگاه های مختلف مالزی ودانشگاه امام صادق تهران و پژوهشگاه حوزه و دانشگاه قم بودند تشكر كردند.
در این همایش 9 مقاله از دانشجویان دانشگاه های «یو. كی. ام»، «یو. ام»،«یو. پی. ام» و «ام. ام. یو» مالزی و دانشجویانی از دانشگاه‌های امام صادق (ع)، دانشگاه مفید و پژوهشگاه حوزه و دانشگاه ایران كه جملگی از دانشجویان دوره دكترای در رشته‌های مختلف بودند، موضوعاتی ازجمله بحثی كلامی درباره تاریخ بعثت حضرت خاتم الانبیاء، پایان رسالت و توسعه ملل مسلمان، خاتمیت و امامت در پرتو حكمت الهی، خاتمیت پیامبر، سیره پیامبر، بعثت پیامبر اكرم (ص) ،اخلاق نبوی در مدیریت و رهبری و نگاهی به چگونگی شكل‌گیری حدیث پیامبر اكرم (ص) در میان مسلمانان به همایش ارائه شد.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

مالزی 61 ساله شد

بیا تو مالزی - مردم مالزی جمعه در حالی شصت و یکمین سالروز تولد این …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یازده + 13 =

قالب