دوشنبه , 31 شهریور 1399
خانه / اخبار ایران / همایش ارتباط دختر و پسر و دوستیابی

همایش ارتباط دختر و پسر و دوستیابی

بیا تو مالزی -

در همایش ارتباط دختر و پسر و دوستیابی عنوان شد: هرکس که در جریان ارتباطی قرار گرفت اگر یك اتفاق وی را با خود برد، شخصیت سالمی ندارد …

 

۲۶ آذر ماه ۱۳۸۶    ساعت : ۳۱ , ۰۲
خبرگزاری انتخاب :

همایش ارتباط دختر و پسر و دوستیابی و ارایه راهكارها، روز یكشنبه از سوی انجمن خیریه "تولدی دیگر" در مجتمع فرهنگی و هنری شهید "عباس واعظی" برگزار شد.

به گزارش سرویس دین و اندیشه خبرگزاری انتخاب دكتر "عیسی جلالی" روانشناس و استاد دانشگاه، در این همایش ارتباط ناسالم جنسی را معلول مشكلات شخصیتی فرد برشمرد كه ریشه در كودكی وی دارد.

وی خانواده، آموزش و پرورش و فرهنگ كوچه را سه عامل اثر گذار بر شخصیت كودك برشمرد.

این روانشناس تاكید كرد: برای اصلاح امورمربوط به مسایل عاطفی جوانان، باید دست‌اندركاران، مربیان، دولت و غیره، سهم خود را تعیین و نقش خود را به درستی ایفا كنند.

جلالی با اشاره به قوانین عرفی و شرعی جمهوری اسلامی ایران در مورد روابط دختران و پسران، اظهار داشت: این رابطه با عرف و شرع جامعه ایران سازگاری ندارد.

وی افزود: برخی از جوانان كه با آموزه‌های عرفی و شرعی ایران تربیت شده‌اند با این موضوع كنار می‌آیند اما گروهی می‌خواهند با این قوانین لج كنند و با برقراری ارتباط ناسالم خود را به تباهی بكشانند.

جلالی مراقبت نفس و خود كنترلی را از عواملی برشمرد كه باید از طریق خانواده و مدرسه به كودكان آموخته شوند.

وی افزود: هركس در جریان ارتباطی قرار گرفت و نتوانست برخود مسلط شود و یك اتفاق وی را با خود برد، شخصیت سالمی ندارد.

این روانشناس با بیان اینكه مسلط بودن بر خود علامت سلامت روحی روانی یك فرد است، افزود: متاسفانه برخی افراد سیستم نظارتی و خودكنترلی ضعیفی دارند.

این روانشناس اظهار داشت: وجدان فرد باید از كودكی از سوی خانواده و مدرسه نسبت به كارهای نادرست حساس شود.

این استاد دانشگاه تعبیر نادرست از عشق را وسیله‌ای برای گمراهی نوجوانان و جوانان برشمرد و گفت: متاسفانه جوانان كشورمان هیچ‌گاه آموزش ندیده‌اند، بی‌قراری دلیل بر عشق نیست.

جلالی با بیان اینكه گروهی میل خود را حق خود می‌دانند، اظهارداشت: گاهی میل انسان حق وی نیست و جوانان باید این موضوع را به خود بقبولانند.

وی با بیان اینكه تعادل در عشق مهم است، گفت: نسل جوان باید به یك خودشناسی عشقی برسد.

این روانشناس افزود: ارزش‌های خویشتن‌داری از سوی خانواده و جامعه به كودك آموخته می‌شود و اگر این ارزش‌ها سطحی باشد و سیستمی به آن نگاه نشده باشد، اثربخشی كمی خواهد داشت.

 

 

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

رییس‌جمهور: ایران برای گسترش روابط با مالزی آماده است

بیا تو مالزی - رئیس جمهور در دیدار “ماهاتیر محمد” نخست وزیر مالزی تاکید کرد …

یک دیدگاه

  1. روزگار خیلی بستی تف به روت بیاد
    چرا هرچی بخت بد باید سر من بیاد…..

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب