دوشنبه , 30 اردیبهشت 1398
خانه / اخبار مالزی / همسر انور ابراهیم از نمایندگی در پارلمان مالزی استعفا داد

همسر انور ابراهیم از نمایندگی در پارلمان مالزی استعفا داد

بیا تو مالزی -

رئیس حزب پ.ک.آر و همسر رهبر ائتلاف اپوزیسیون مالزی برای هموار کردن راه ورود "انور ابراهیم" به پارلمان این کشور از عضویت در مجلس نمایندگان استعفا داد…به گزارش روز جمعه خبرگزاری مالزی (برناما)، "عزیزه اسماعیل" اعلام کرد که نامه استعفای خود را روز گذشته به "پندیکار امین مولیا" رییس پارلمان کشور تحویل داده است.

وی در یک کنفرانس خبری اظهارداشت: در خصوص استعفای خود با مقامات عالی حزب پ.ک.آر و نیز ائتلاف احزاب اپوزیسیون مالزی مشورت کرده و به توافق رسیده است.

عزیزه اسماعیل از سال 1999 میلادی نماینده بخش "پرماتانگ پواه" در مجلس نمایندگان بود.

این گزارش می افزاید: انور ابراهیم نیز که در این نشست خبری شرکت داشت اعلام کرد؛ مدیون این اقدام همسر خود خواهد بود.

وی تاکید کرد: اقدام برای تصاحب کرسی پرماتانگ پواه به این دلیل است که برنده شدن در انتخابات این بخش برای وی حتمی خواهد بود، گرچه کرسی های دیگری از پارلمان نیز به وی پیشنهاد شده است.

به گزارش ایرنا، انور ابراهیم از سال 1982 تا زمان اخراج خود از حزب آمنو در سال 1998 نماینده بخش پرماتانگ پواه در پارلمان مالزی بود.

وی ازجمله بانفوذترین مسوولان ارشد کشور مالزی در زمان نخست وزیری "ماهاتیر محمد" محسوب می شد که به طور همزمان سمت معاونت نخست وزیری و وزیر دارایی این کشور را نیز بر عهده داشت.

انور در سال 1998 به اتهام فساد مالی و اخلاقی از کار برکنار و به مدت شش سال زندانی شد.

وی با سپری کردن دوران محکومیت و محرومیت سیاسی خویش، در صدد نفوذ هرچه بیشتر به عرصه سیاست و حاکمیت مالزی است و موفقیت وی برای ورود به مجلس نمایندگان کشور تاثیر بسزایی در این راستا خواهد داشت.

انور ابراهیم در زمان حاضر علاوه بر سمت مشاور ارشد حزب اپوزیسیون پ.ک.آر که رهبری آن را همسر وی عهده دار است، همچنین رهبری ائتلاف احزاب مخالف حاکمیت مالزی را بر عهده دارد.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

مالزی 61 ساله شد

بیا تو مالزی - مردم مالزی جمعه در حالی شصت و یکمین سالروز تولد این …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار + شش =

قالب