چهارشنبه , 2 مهر 1399
خانه / اخبار مالزی / همکاری ایران و مالزی در زمینه اجرای طرح های فناوری اطلاعات

همکاری ایران و مالزی در زمینه اجرای طرح های فناوری اطلاعات

بیا تو مالزی - به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، "کمال محامدپور " روز سه شنبه با اشاره به امضای تفاهم نامه همکاری بین مرکز تحقیقات مخابرات ایران و دانشگاه ملی مالزی تا پایان بهمن ماه سال جاری ، گفت: تفاهم نامه اولیه از سوی طرف مالزیایی ارسال و از سوی کارشناسان مرکز تحقیقات مخابرات ایران بررسی و اصلاح شده است .

این مقام مسئول دروزارت ارتباطات وفناوری اطلاعات، گفت: انجام طرح های مشترک فناوری اطلاعات و تربیت نیروی انسانی متخصص از محورهای این تفاهم نامه است.

محامدپور خاطرنشان کرد، بر اساس این تفاهم نامه، بخشی از نیروهای ایرانی متخصص در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICT ) در سطح دکتری در دانشگاه ملی مالزی آموزش خواهند دید.

وی با بیان این مطلب که این تفاهم نامه برای یک دوره ی زمانی سه ساله امضاء خواهد شد، تصریح کرد،طرح های مورد نیاز دو کشور در حوزه فناوری اطلاعات ( IT ) تعریف و به صورت مشترک اجرا خواهد شد .

محامدپور ، استفاده از توانمندی های کشور مالزی در حوزه نرم افزار ، سخت افزار و کاربردهای آن ها در پیاده سازی دولت الکترونیک را از دیگر اهداف امضای این تفاهم نامه عنوان کرد.

وی از دیگر اهداف امضای این تفاهم نامه را برطرف کردن نیاز کشور در حوزه تربیت نیروی متخصص دانشگاهی به خصوص در مراکز تصمیم گیر که بتوانند مدیران را در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات ، پشتیبانی فکری کنند، عنوان کرد.

محامدپور با اشاره به تلاش های صورت گرفته در زمینه آموزش نیروی انسانی متخصص در این بخش در کشور ، از آغاز برنامه ریزی برای برگزاری دوره حقوق در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات خبرداد.

وی افزود : این دوره با توجه به نیازهای حقوقی بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات ( ICT ) تدوین می شود و سپس طی فراخوانی از علاقمندان برای شرکت در آن دعوت به عمل خواهد آمد .

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب