دوشنبه , 31 شهریور 1399
خانه / اخبار مالزی / هندوها چگونه روزه می گیرند

هندوها چگونه روزه می گیرند

بیا تو مالزی -

 حدود 10 الی 12 درصد جمعیت 27 میلیون نفری کشور مالزی را هندوها تشکیل می دهند…در برخورد با این جمعیت متوجه می شوید که این افراد کاملا با روزه و مصادیق روزه داری مسلمانان آشنا هستند و کلماتی مانند سحری وافطار را نیز به خوبی یک مسلمانان درک می کنند.

اگرچه زندگی در مجاورت مسلمانان برای سالیان متمادی اصلی ترین دلیل این نزدیکی فکری است اما دلیل دیگری نیز در این میان وجود دارد که به عقاید دین هندو باز می گردد. عقایدی که روزه داری به سبک خاص نیز جزئی از آن می باشد.

این هندوها که یکصد سال پیش به دنبال رونق کشت لاستیک و کائوچو با کشتی های انگلیسی به این کشور آمده اند همواره سعی در حفظ آداب و شعائر دینی خود داشته اند.

هندوئیسم 2500 تا 4000 سال پیش از میلاد، از تمدن دره ایندوس برخاسته است. هندوئیسم دین خدایان است كه اساس آن اعتقاد بر یگانگی هر چیز است. این كلیت، برهمن نامیده می‌شود. هندوها معتقدند هدف از زندگی این است كه ما درك كنیم بخشی از خدا هستیم كه می‌توانیم این سطح حیات را ترك كرده و به خدا بازگردیم. این آگاهی حقیقی فقط با ورود به چرخه تولد، مرگ و زندگی كه سمسره خوانده می شود امكان پذیر است.

موفقیت هركس در این راه با مقدار اعمال خوب و بدش ارزیابی شده و تعیین‌كننده تناسخ بعدی اوست. خدمت به دیگران و قربانی كردن، موجب ارتقاء درجه و تولد دوباره فرد در درجه بالاتر می‌شود و انجام اعمال بد، او را به سطح پایین‌تر یا حتی به سطح یك حیوان تنزل می‌دهد.

هندوها معمولاً در روزهای ماه جدید و جشن‌هایی مانند SHIVRATRI، DURGA PUJA و SARASWATI PUJA روزه می‌گیرند.

زنان شمال هند در روز KARVA CHAUTH هم روزه می‌گیرند.

نحوه روزه بستگی به خود فرد دارد. ممكن است روزه، امتناع از خوردن و آشامیدن هر نوع غذا یا نوشیدنی برای مدت 24ساعت باشد، اما بیشتر شامل نخوردن غذاهای جامد است و نوشیدن مقداری آب یا شیر مجاز است.

هدف از این روزه، افزایش تمركز در مدیتیشن یا عبادت برای تطهیر درون است و گاهی به عنوان دادن یك قربانی در نظر گرفته می‌شود.

منبع: ایران مالزیا

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب