خانه / اخبار ایران / هواپیمای تشریفاتی از لانه خارج شد

هواپیمای تشریفاتی از لانه خارج شد

بیا تو مالزی -

در ابتدای دولت نهم برخی مسوولان دولتی استفاده از این هواپیما را امری طاغوتی دانسته و دولت خاتمی را به دلیل خرید و تجهیز آن، تقبیح کرده بودند…

عصرایران – هواپیمای ایرباس 321 تشریفات که توسط دولت سید محمد خاتمی خریداری شده بود اما در دولت احمدی نژاد تحویل جمهوری اسلامی ایران شد این روزها به تازگی دوران در لانه ماندن را پشت سر گذاشته و در سفرهای مقامات جمهوری اسلامی ایران آغاز به کار کرده است.

به گزارش عصر ایران مسوولان هواپیمایی و آشیانه جمهوری اسلامی ایران به مسوولان دولتی توصیه کردند که از این هواپیما استفاده شود زیرا هزینه های درجا ماندن و نگهداری آن بسیار سنگین است.

به تازگی این هواپیما پروازهای خود در سفرهای خارجی مسوولان دولتی را آغاز کرده و پرویز داودی معاون اول رییس جمهوری نیز به تازگی نخستین مقام عالی رتبه دولتی بود که با این هواپیمای تشریفات به یکی از کشوهای آسیای مرکزی سفر کرد.

بر اساس برخی شنیده ها قرار است این هواپیما در سفرهای بعدی آقای احمدی نژاد رییس جمهوری نیز مورد استفاده قرار ‘گیرد.

به تازگی قدمت هواپیمای رییس جمهوری که به 40 سال می رسد نگرانی هایی را درباره امنیت پرواز ایجاد کرده است که در صورت استفاده از هواپیمای ایرباس 321 تشریفات این نگرانی ها نیز رفع خواهد شد.

یادآور می شود در ابتدای دولت نهم برخی مسوولان دولتی استفاده از این هواپیما را امری طاغوتی دانسته و دولت خاتمی را به دلیل خرید و تجهیز آن ، تقبیح کرده بودند .

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

رییس‌جمهور: ایران برای گسترش روابط با مالزی آماده است

بیا تو مالزی - رئیس جمهور در دیدار “ماهاتیر محمد” نخست وزیر مالزی تاکید کرد …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب