سه شنبه , 6 خرداد 1399
خانه / اخبار مالزی / واكنش مالزى، عصبانیت ولاپان

واكنش مالزى، عصبانیت ولاپان

بیا تو مالزی -

ایران ورزشى- و اما پیشنهاد غیرمنتظره رییس قطرى كنفدراسیون با بازخوردهاى گوناگونى از سوى مقامات ورزشى و سیاسى مالزى همراه بود…مالزیایى ها كه به هیچ وجه انتظار شنیدن چنین تصمیمى را نداشتند از تصمیم بن همام شوكه و البته دلخور شده اند. عبدا… سلطان احمدشاه، نایب رییس مالزیایى AFC اولین كسى بود كه به پیشنهاد مطرح شده از سوى مقام مافوق خود اعتراض كرد: «فعلاً و تا قبل از شنیدن توضیحات آقاى بن همام دوست ندارم در این مورد صحبت كنم. بن همام باید در این باره توضیح دهد و دلایل قانع كننده اى براى انتقال مقر كنفدراسیون از مالزى به كشورى دیگر داشته باشد. من از این حركت بن همام بسیار ناراحت شدم و هنوز برایم مشخص نیست او به چه دلایلى این تصمیم تعجب برانگیز را گرفته است.»

اگرچه اعضاى كمیته اجرایى كنفدراسیون كمى منطقى تر به قضیه نگاه مى كنند و معتقدند در صورتى كه این تصمیم به توافق همه اعضا برسد قابل اجرا شدن است. داتو پیتر ولاپان، دبیر كل سابق كنفدراسیون هم از تصمیم رییس قطرى بسیار عصبانى به نظر مى رسد: «این یك بى احترامى كامل به تمام مقامات و كارمندان مالزیایى است كه در این ۴۳ سال با تمام تلاش براى توسعه و رشد فوتبال آسیا كوشیده اند. آقاى رییس مطمئناً متوجه تاریخ كنفدراسیون و فرهنگ فوتبال آسیا نیست. اولین نخست وزیر مالزى ۲۴ سال رییس كنفدراسیون بود، بعد این مسؤولیت ۱۶ سال برعهده تان سرى حمزه ابوسماه بود و بعد بن همام روى كار آمد. من شخصاً ۳۰ سال در AFC در پست دبیر كل فعالیت كرده ام و این كنفدراسیون را از یك سازمان متزلزل به آنچه هم اكنون مى بینید تغییر داده ام.»

ولاپان كه هنگام شنیدن این خبر نمى توانست عصبانیت اش را كنترل كند در پاسخ به این سؤال كه آیا مالزیایى ها نگران از دست دادن برخى مزایاى خاص هستند، گفت: «به هیچ وجه! جواب من به این سؤال یك «نه» بزرگ است. نه مالزى و نه فدراسیون فوتبال ما هیچ نفعى از حضور مقر AFC در كوالالامپور نمى برد.»

واتو آزودین احمد دبیر كل فدراسیون فوتبال مالزى هم در تأیید صحبت هاى ولاپان مى گوید: «اگر كسى فكر مى كند از حضور مقر AFC در مالزى نفع مى بریم سخت در اشتباه است. ما هیچ برترى نسبت به ۴۵ عضو دیگر كنفدراسیون حتى در میزبانى تورنمنت ها هم نداریم. مطمئن باشید فدراسیون فوتبال مالزى نه تنها به AFC براى ماندن در كوالالامپور پیشنهاد نمى دهد بلكه كوچكترین تلاشى براى تغییر عقیده بن همام و اعضاى كمیته اجرایى انجام نمى دهد.»

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب