خانه / اخبار افغانستان / والی خوست: عاملان قتل خبرنگار بی‌بی‌سی بازداشت شدند
احمد شاه، خبرنگار بی‌بی‌سی در خوست بود

والی خوست: عاملان قتل خبرنگار بی‌بی‌سی بازداشت شدند

بیا تو مالزی - والی خوست در جنوب شرق افغانستان اعلام کرده که نیروهای امنیتی افغان افرادی را به اتهام قتل احمدشاه، خبرنگار بی‌بی‌سی در خوست بازداشت کرده‌اند.

احمدشاه، ده روز پیش، (دوشنبه ۱۰ثور/اردیبهشت) توسط افراد ناشناس به قتل رسید. او ابتدا زخمی و پس از اینکه توسط مردم به شفاخانه/بیمارستان منتقل شد جان داد.

حکم خان حبیبی، والی خوست در نشستی که میان مشاوران رئیس جمهوری افغانستان و مردم خوست برگزار شده بود، گفت که “عاملان قتل” او بازداشت شده و افراد بازداشت‌شده بزودی به نهادی عدلی و قضایی تحویل داده خواهند شد.

آقای حبیبی افزود: “هفته گذشته شاهد یک حادثه سنگین بودیم که احمد شاه، خبرنگار تحصیل‌یافته و جوان ما در یک حادثه تروریستی به شهادت رسید.

او گفت که بعد از این حادثه در نتیجه تلاش‌های نیروهای اطلاعاتی و امنیتی “عاملان این قتل” بازداشت شده و تحقیقات از آنها جریان دارد.

والی خوست در این نشست جزئیات بیشتری درباره هویت بازداشت شدگان و این که آنها متعلق به چه گروهی هستند، نداد اما گفت که قتل احمدشاه، یک عمل “تروریستی” بوده است.

منبعی که خواست نامی از او برده نشود به بی‌بی‌سی گفت چهار نفر در ارتباط به قتل احمد شاه و انفجار مسجد یعقوبی که روز یکشنبه (۱۶ ثور/اردیبهشت) در خوست رخ داد و در آن

دست‌کم ۱۷ نفر کشته شدند، بازداشت شده‌اند.

احمد شاه ۲۹ سال داشت و بیشتر از یک سال بود که با بی‌بی‌سی افغانستان کار می‌کرد.

جیمی انگوس، مدیر سرویس جهانی بی‌بی‌سی در بیانیه‌ای قتل احمد شاه را اتفاقی غم‌انگیز و ضایعه‌ای دردناک خواند و با خانواده و دوستان او ابراز همدردی کرد.

جسد احمد شاه روز (سه‌شنبه ۱۱ثور/اردیبهشت) در شهر خوست به خاک سپرده شد.

ده روز پیش در کنار ترور احمد شاه، دست‌کم ۹ خبرنگار و تصویربردار افغان در یک انفجار در کابل کشته شدند. مسئولیت این حمله را گروه موسوم به دولت اسلامی یا داعش برعهده گرفت./بی بی سی

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

وزارت دفاع افغانستان: ولسوالی دهنه‌غوری را پس از سه سال از طالبان پس گرفتیم

بیا تو مالزی - امروز وزارت دفاع افغانستان می‌گوید که نیروهای امنیتی این کشور شب …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب