دوشنبه , 31 شهریور 1399
خانه / اخبار مالزی / واکنش انورابراهیم به فتوای جدید

واکنش انورابراهیم به فتوای جدید

بیا تو مالزی -

فتوای حرام بودن تظاهرات استفاده ابزاری از دین است…

رهبر مخالفان دولت مالزی با انتقاد از صدور فتوای “شورای فتوای ملی” این کشور مبنی برحرام بودن تظاهرات و تجمع غیر قانونی ، آنرا استفاده ابزاری از دین برای دفاع از ظلم دانست.

 به نقل از پایگاه خبری اینسایدر مالزی (Malaysian Insider)، معاون اسبق نخست وزیر مالزی که در یک تجمع سیاسی در ورزشگاهی در “شاه علم” برای هزاران طرفدارش سخن می گفت با اشاره به مواضع سیاسی این شورا گفت: دیدگاه این شورا نشان می دهد که مفتی ها تنها از طریق تبلیغات حزب حاکم (آمنو) رویدادهای کشور را دنبال می کنند.

وی با اشاره به حمایت این شورا از بهار عربی به ویژه در مصر و شمال آفریقا و مخالفت با آزادیخواهی در مالزی گفت: این شورا بهتر است به جای اکتفا به تبلیغات آمنو بیشتر مطالعه کرده و تاریخ بخواند.

رهبر مخالفان دولت مالزی با اشاره تاریخ صدر اسلام و ارزشهای اسلامی خطاب به شورای فتوای ملی گفت: ما برای دفاع از اسلام تظاهرات می کنیم.

یک هفته پس از برگزاری تظاهرات اعتراضی مخالفان دولت مالزی در کوالالامپور که با دخالت پلیس به خشونت گرایید، شورای فتوای ملی مالزی با صدور فتوایی حضور در تظاهرات غیر سازنده را حرام اعلام کرد.

بر اساس این فتوا شورش، ایجاد مزاحمت، تخریب اموال عمومی و تلاش برای سرنگونی دولت منخب مردم حرام اعلام شده است.

 

منبع:خبرگزاری مهر

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

یک دیدگاه

  1. آقای انورابراهیم باسلام وعرض ادب
    بنده یک ایرانی هستم که چندصباحی رادرکشورشماگذراندم وهنوزهم دلم می خواهدکه به کشورشمامهاجرت کنم اما این مقدورنیست زیرادرشراطی نیستم که بتوانم مهاجرت کنم اما آنچه درکشورشمادیدم بسیاربرایم
    خوشایندبوددرکمال خشوع ازشماخواهش می کنم ازاسلام دفاع نکنیدزیرااسلام به دفاع من وشمانیازندارد
    بگذاریدمردم کشورتان درآرامش وصلح زندگی کنندتجربه ی اسلام خواهی افغانستان رافراموش نکنید و به عنوان یک عبرت به آن بنگریدبگذاریدمردم تان درصلح وصفا فراینداصلاحات راآرام آرام ازسربگذرانند.زحمات بزرگمردتاریخ
    مالزی آقای مهاتیرمحمدراپاس د ارید وبه ایشان اقتداکنیدکه مردروزهای سازندگی مالزی بوده است من به عنوان یک ایرانی کشورشماراخیلی خوب و دلپذیردیدم .باآرزوی سلامتی برای جناب آقای انورابراهیم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب