خانه / اخبار مالزی / واگن مخصوص زنان در مالزی راه اندازی شد

واگن مخصوص زنان در مالزی راه اندازی شد

بیا تو مالزی -

مالزی از روز چهارشنبه در یکی از خطوط راه آهن خود واگن صورتی رنگی را مخصوص بانوان راه اندازی کرد تا بانوان علاقه مند به استفاده از این واگن از آسایش بیشتری برخوردار باشند…

ایرنا چهارشنبه به نقل از خبرگزاری فرانسه از مالزی گزارش داد که این واگن ویژه در قطاری که بین کوالالامپور و شهر کلانگ در غرب این کشور تردد می کند، در نظر گرفته شده و قرار است ظرف دو هفته آینده یک خط دیگر نیز از این نوع واگن استفاده کند.

“محمد حیدر یوسف” قائم مقام مدیر راه آهن مالزی گفت: بدینوسیله ما نه تنها سلامت و آسایش زنان مسافر را با این اقدام تامین می کنیم بلکه باعث جلوگیری از مزاحمت توسط برخی از مردها نیز می شویم.

مالزی 28 میلیون جمعیت دارد که 60 درصد آنها را مسلمانان تشکیل می دهند که این اقدام باعث آرامش خاطر بسیاری از بانوان مسلمان این کشور خواهد شد.

دراین کشور اقلیت های قومی چینی و هند ی نیز زندگی می کنند.
استفاده از این واگن اجباری نیست و زنان اجازه دارند از واگن های دیگر نیز استفاده کنند.

در مالزی مقامات ایالتی تصمیماتی گرفته اند که اگر چه کاملا اجرا نمی شود اما باعث توجه روزنامه ها شده است. در یکی از ایالت های شمالی مالزی که در اختیار حزب “محافظه کار “PAS است مردان و زنان باید درمغازه ها صف جداگانه داشته باشند.

در برخی از ایالت ها نیز پوشش نامناسب منجر به جریمه نقدی می شود و زنان به عدم استفاده از آرایش غلیظ و کفش پاشنه بلند تشویق می شوند.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب