پنج شنبه , 1 اسفند 1398
خانه / اخبار مالزی / وب سایت upmisam به دانشجویان ایرانی دانشگاه یوپی‌ام هدیه شد

وب سایت upmisam به دانشجویان ایرانی دانشگاه یوپی‌ام هدیه شد

بیا تو مالزی -

این وب سایت با تمامی متعلقات خود با گذشت اسپانسر از هزینه‌های گذشتۀ خود به دانشجویان ایرانی دانشگاه یوپی‌ام اهدا شد…انجمن ایسام از دیرباز به عنوان قدیمی ترین تشکل دانشجویی از سال 1380 با فعالیتی مستمر و پویا برای رفاه دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در کشور مالزی بنا شده است. این تشکل در ابتدا تنها به همت چند دانشجوی فعال در دانشگاه یوپی‌ام با ایجاد یاهو گروه isam1380 شروع به کار کرد. در ابتدای امر با توجه به کمی تعداد دانشجویان در مالزی، اعضای آن در برگیرنده اکثر دانشجویان در دانشگاه‌های مختلف می‌شد. اما با گذشت زمان به تعداد دانشجویان رفته رفته اضافه شد تا اینکه تا به امروز تنها قریب 1400 نفر دانشجو در دانشگاه یوپی‌ام و 5200 نفر در سایر دانشگاه‌های مالزی مشغول به تحصیل هستند. با افزایش دانشجویان ایرانی مسائل و مشکلات روزمره آنها در ایجاد ارتباط باهم، اضافه می‌گشت؛ تا اینکه اکثر دانشگاهها خود شعبه‌هایی از انواع مختلفی از انجمن‌های دانشجویی را در دانشگاه های خود ایجاد کردند. در این میان هم عده‌ایی از افراد با سوءاستفاده از جایگاه دانشجویان همواره سعی دربهم زدن آرامش و نظم حاکم بر این جمع فرهیخته را داشته و دارند.

در سال گذشته با تعدد یاهوگروهها در جمعهای دانشجویی که بعضاً از نام ایسام نیزاقتباس شده بود، انجمن ایسام توانست با همت دانشجویان خود و با دست خالی با پیدا کردن اسپانسر مناسب وب سایتی جامع و کامل را به نام www.upmisam.org را راه‌اندازی نماید. این وب سایت با فعالیت مستمرر و کامل در محیطی سالم، دانشجویان دانشگاه یوپی‌ام را از اخبار مربوط به خود با خبر می‌شدند و در تالار گفتمانهای آن به بحث و تبادل نظر پیرامون مسائل مختلف می پرداختند. از نکات مثبت این وب سایت همکاری اداره تحصیلات تکمیلی دانشگاه یوپی‌ام در معتبر سازی کاربران آن می‎بود، که موجب گشت تنها دانشجویان شاغل به تحصیل در این دانشگاه بتوانند صفحات مختلف وب سایت را بارگزاری و ایجاد نمایند. سرانجام در سپتامر 2008 پس از 13 ماه فعالیت مستمرر اعضا و با برگزاری انتخابات جدید دوره‌ایی، انجمن ایسام نمایندگان جدید خود را معرفی نمود تا آنانان با برنامه های جدید و ساپورت‌های مناسب عهده‌دار مسئولیت دوره‌های پیش خود باشند.

نمایندگان جدید اگرچه بر سر اداره وب سایت دچار چالشهایی بودند اما به این امر نیز واقف بوند که وب سایت انجمن به جهت اتحاد بیشتر دانشجویان ایرانی در مالزی بنا شده است. در این میان نیز افراد سودجو نیز با بکارگیری ابزارهای فریب جمعی نظیر وبسایتها و وبلاگهای مجهول الهویه و ایمیلهای پر از کینه و افترا در بهم زدن آرامش این جمع تلاش بسیار نمودند که با تیزهوشی دوستداران انجمن و درایت مسئولان توطئه های آنان به بار ننشست.

خوشبختانه در روز 26 دسامبر 2008 با تشکیل جلسه‌ایی به همت مسئولین سفارت جمهوری اسلامی ایران در مالزی قرارداد مالکیت این وب سایت به همت نماینده سابق خود که پیشتر مدیر وب سایت انجمن نیز بود، به امضاء طرفین رسید و این وب سایت با تمامی متعلقات خود با گذشت اسپانسر از هزینه‌های گذشتۀ خود به دانشجویان ایرانی دانشگاه یوپی‌ام اهدا شد.

در اینجا وب سایت بیا تو مالزی ضمن تجلیل از اینگونه حرکت‌ها برای تمامی کسانی که در بالابردن پرچم وحدت در میان ایرانیان تلاش می کنند، آروزی موفقیت می‌نماید.

منبع: بیا تو مالزی

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهارده + 10 =

قالب