خانه / اخبار مالزی / وزارت امنیت داخلی مالزی تبعیض در استخدام پلیس را رد كرد

وزارت امنیت داخلی مالزی تبعیض در استخدام پلیس را رد كرد

بیا تو مالزی -

وزارت امنیت داخلی مالزی وجود هرگونه تبعیض در استخدام نژاد خاصی برای نیروی پلیس این كشور را رد كرد…

به گزارش روز سه‌شنبه خبرگزاری رسمی مالزی (برناما)، معاون وزیر امنیت داخلی مالزی گفت: چنین ادعایی مبنی بر اینكه سهمیه استخدامی نیروهای پلیس این كشور تنها ویژه نژاد خاصی است، حقیقت ندارد.

"محمد جهیری باهاروم" در نشست روز دوشنبه مجلس عوام مالزی تاكید كرد:
دولت مالزی هرگز و در هیچ موردی درارتباط با استخدام شهروندان تبعیض قایل نشده كه این البته شامل تمامی نژادها از جمله هندی تباران است.

وی ادعای مطرح شده مبنی بر اینكه فرصت شغلی برای شهروندان مالزیایی هندی‌تبار این كشور برای پیوستن به نیروهای پلیس از محدودیت برخوردار است، بشدت تكذیب كرد.

بنابه این گزارش، معاون وزیر امنیت داخلی مالزی این سخنان را درپاسخ به سوال "كی- دیوامانی" نماینده (هندی تبار) منطقه "كامرون هایلند" مالزی در مجلس عوام این كشور عنوان كرد.

وی، شمار هندی تباران در پلیس مالزی را سه هزارو ‪ ۲۹۲‬نفر و یا برابر با ‪ ۳/۵‬درصد از مجموع كل ‪ ۹۴‬هزارو ‪ ۷۲۹‬نیروی پلیس در سراسر مالزی ذكر كرد.

به گزارش ایرنا، هزاران هندی‌تبار مالزیایی روز یكشنبه گذشته در اعتراض به سیاستهای استثماری دولت بریتانیا نسبت به پیشینیان آنان و نیز تداوم این سیاست به همراه وجود تبعیض نژادی در جامعه كنونی مالزی در خیابانهای اطراف سفارت انگلیس در كوالالامپور دست به تجمع اعتراض‌آمیز زدند.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

مالزی 61 ساله شد

بیا تو مالزی - مردم مالزی جمعه در حالی شصت و یکمین سالروز تولد این …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × دو =

قالب