دوشنبه , 29 مرداد 1397
خانه / اخبار مالزی / وزیر آموزش مالزی: شماردانشجویان خارجی كشور تا سال ‪ ۲۰۱۰‬دوبرابر می‌شود

وزیر آموزش مالزی: شماردانشجویان خارجی كشور تا سال ‪ ۲۰۱۰‬دوبرابر می‌شود

بیا تو مالزی -

وزیرآموزش عالی مالزی شمار كنونی دانشجویان خارجی شاغل به تحصیل دراین كشور را حدود ‪ ۵۲‬هزارنفر اعلام كرد و گفت : دولت مصمم به جذب یكصد هزار دانشجوی خارجی تا سال ‪ ۲۰۱۰‬میلادی است…

خبرگزاری رسمی مالزی (برناما) روزچهارشنبه به‌نقل از"مصطفی محمد" تبدیل شدن مالزی به مركز منطقه‌ای درامرآموزش عالی را یكی‌از اهداف مهم كوالالامپور در "چشم‌انداز ‪ "۲۰۲۰‬ونیز ازاجزای اصلی "برنامه ملی استراتژیك آموزش عالی" این كشور ذكر كرد.

وی اظهار داشت : حضور دانشجویان خارجی درمالزی نه‌تنها از نظر ارزآوری مهم می‌باشد، بلكه این مساله در ارتقای ابعاد بین‌المللی دانشگاههای مالزی و نیز بخش آموزش عالی كشور تاثیرگذار است.

وزیر آموزش عالی مالزی استانداردسازی دانشگاههای این كشور از بعد بین- المللی آن به ویژه در عصر كنونی جهانی‌سازی در ایجاد فضای باز آموزشی را برای تربیت متخصصان و فرهیختگان داخلی و خارجی حائز اهمیت دانست.

بنابه این گزارش، وزیر آموزش عالی مالزی این سخنان را در مراسم فارغ التحصیلی دانشجویان دانشگاه بین‌المللی "توین تك تكنولوژی" (‪ (IUCTT‬در روز سه‌شنبه ایراد كرد.

به گزارش ایرنا، آمارهای رسمی از اشتغال به تحصیل بالغ بر چهار هزار دانشجوی ایرانی در دانشگاهها و مراكز آموزش عالی مالزی حكایت دارد كه این رقم باتوجه به‌وجود زمینه‌های ترغیبی و مناسب برای ادامه تحصیل دراین كشور، همچنان با رشد تصاعدی همراه است.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

لیست جدید دانشگاه های مالزی مورد تایید وزارت علوم سال ۲۰۱۸

بیا تو مالزی - وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ایران طی اعلامیه‌ای، فهرست جدید دانشگاه‌های …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هجده − 3 =

قالب