خانه / اخبار مالزی / وزیر اطلاع ‌رسانی مالزی: رسانه‌ها كمال دقت را در انتشار اخبار به خرج دهند

وزیر اطلاع ‌رسانی مالزی: رسانه‌ها كمال دقت را در انتشار اخبار به خرج دهند

بیا تو مالزی -

وزیر اطلاع رسانی مالزی خواستار دقت بیشتر رسانه‌های این كشور و اندونزی در انتشار اخبار مربوط به یكدیگر شد.

به گزارش روز سه‌شنبه خبرگزاری رسمی مالزی (برناما)، "زین‌الدین مایدین" بی‌دقتی رسانه‌های مالزی و اندونزی در انتشار اخبار مربوط به این دو كشور را در "تاثیر" بر روابط متقابل آنها محتمل دانست.

وی كه در حاشیه برگزاری آیین گفتمان مشترك اندونزی – مالزی (مالیندو) در شهرك اقماری شاه عالم كوالالامپور پایتخت مالزی سخن می‌گفت، همچنین بر لزوم توجه و دقت بیشتر رسانه‌های دو كشور بر شناسایی حساسیت‌های موجود هر یك از این جوامع با هدف پیشگیری از بروز تاثیرات منفی در روابط متقابل آنها، تاكید كرد.

زین‌الدین مایدین با اشاره به گزارش‌های برخی رسانه‌های مالزی و اندونزی در مورد این دو كشور، بازتاب منفی این‌گونه خبرها را در تیره شدن مناسبات و روابط متقابل آنها موثر خواند.

وی در عین حال خواستار تلاش بیشتر رسانه‌های مالزی و اندونزی برای شناسایی نقاط مشترك فرهنگی و اجتماعی یكدیگر و نیز توسعه همكاریهای خود در تبادل برنامه‌های مربوط به خبرنگاران و روزنامه‌نگاران شد.

"تاتانگ رزاق" كفیل سفیر اندونزی در مالزی نیز در حاشیه گفتمان مالیندو در گفت‌وگو با خبرنگاران، بر پایی چنین رویدادهایی را در كمك به نزدیكتر كردن درك دو كشور از یكدیگر به ویژه در میان نسل جوان آنها حایز اهمیت خواند.

به گزارش ایرنا، گفتمان دوسالانه "مالیندو" با هدف تقویت روابط مالزی – اندونزی شامگاه دوشنبه در شهرك اقماری شاه عالم كوالالامپور پایتخت مالزی گشایش یافت.

در این نشست سه‌روزه كه تا چهارشنبه ادامه خواهد داشت، حدود ‪ ۴۰۰‬نفر از متخصصان، كارشناسان و مقامات دو كشور حضور دارند.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب