خانه / اخبار مالزی / وزیر امور خارجه مالزی توصیه به عدم دعوت دکتر شیرین عبادی را اقدامی سرخود دانست

وزیر امور خارجه مالزی توصیه به عدم دعوت دکتر شیرین عبادی را اقدامی سرخود دانست

بیا تو مالزی -

راست به چپ: وزیر خارجه مالزی  ۲- قایم مقام یو ام  ۳ –  شیرین عبادی…

داتوک سری رییس یتیم وزیر امور خارجه مالزی در پی اطلاعیه قایم مقام دانشگاه یو ام دکتر رفیعا سلیم که به علت فشار وزارت امور خارجه دعوتنامه سخنرانی دکتر شیرین عبادی اولین زن مسلمان گیرنده جایزه نوبل را پس خواهد گرفت  ضمن اظهار تاسف از اینکه این موضوع پیش آمده است اظهار داشت شنیدن سخنرانی دکتر شیرین عبادی برای مردم مالزی افتخاری خواهد بود و وزرات امور خارجه مالزی در پیروی از سیاستهای کلی آزادی بیان وانتقاد حتی در بالاترین درجه خوشحال خواهد شد که دکتر شیرین عبادی در مالزی سخنرانی کند.

دکتر رییس یتیم اظهار داشت شخصا پی گیر دعوت از دکتر شیرین عبادی برنده جایزه صلح  خواهد بود که در کنفرانس گفتگوی صلح شرکت کند  و نامه ای که از طرف وزرات خانه برای دانشگاه مبنی بر توصیه به عدم دعوت از نامبرده صادر شده رسمیت نداشته و بدون اطلاع او صادر شده است. دکتر رییس تاکید کرد که در صورت اطلاع حتما از نوشتن چنین نامه ای ممانعت می کرد.  

مدیر برنامه خواهران اسلام نیز در حمایت از دکتر شیرین عبادی گفت که متهم شدن به غرب زدگی برای کسانی که قوانین ناعدلانه را نقد می کنند و یا به تبعیض اعتراض دارند امری است عادی. او ادامه داد استفاده از سخنرانی زنی که توانسته است جایزه نوبل را دریافت کند امری است نادر که مالزی می بایست  به این که او در این کشور سخنرانی کند مفتخر باشد.منبع خبر روزنامه استار

منبع : وبلاگ مهندس جوان

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب