جمعه , 3 خرداد 1398
خانه / اخبار مالزی / وزیر خارجه مالزی: احدی حق دخالت در امور داخلی این كشور را ندارد

وزیر خارجه مالزی: احدی حق دخالت در امور داخلی این كشور را ندارد

بیا تو مالزی -

وزیر خارجه مالزی بر تمایل نداشتن كشورش به دخالت كشورهای خارجی در امور داخلی مالزی تاكید كرد…

خبرگزاری رسمی مالزی روز سه‌شنبه به نقل از "سید حمید البار" گزارش داد:
این حق دولت مالزی است كه با مسایل داخلی خود به نحوی كه تمایل دارد، برخورد كند.

وی تصریح كرد: كشورهای دیگر باید این حق قانونی و عرفی مالزی و نیز اقتدار ملی این كشور را پذیرفته و برای آن احترام قائل شوند.

البار تاكید كرد: تمامی شهروندان این كشور صرف نظر از تفاوتهای نژادی از ‪ ۵۰‬سال گذشته (زمان استقلال تاكنون) همچنان "مالزیایی" محسوب می‌شوند.

وی كه در جمع خبرنگاران در كوالالامپور سخن می‌گفت، در ارتباط با تظاهرات اخیر اعتراض‌آمیز هندوتباران در كوالالامپور گفت: همانطور كه همه نژادهای در كشور شهروندان مالزیایی به شمار می‌آیند، همگی نیز باید از قوانین و مقررات یكسان مالزی، تبعیت كنند.

وزیر خارجه مالزی با تاكید برناخوشایند بودن دخالت كشورهای دیگری در مسایل داخلی این كشور گفت: اینجا مالزی است و ما خودمان بهتر می‌دانیم كه چگونه مسایل داخلی را حل كنیم و نیازی نیست كسی دخالت كند.

در ادامه این گزارش به سخنان اخیر "عبدالله احمد بداوی" نخست وزیر این كشور مبنی بر متهم كردن جنبش حقوق هندوتباران مالزی (هیندراف) به اشاعه ادعاهای كذب و دروغ باهدف ایجاد تنش و تفرقه درمیان شهروندان مالزی اشاره شده است.

به گزارش ایرنا، یكشنبه هفته گذشته هزاران هندو تبار مالزیایی به دعوت هیندراف با تجمع در خیابانهای اطراف كمیساریای عالی انگلیس در كوالالامپور به سیاست استعماری بریتانیا درقبال پیشینیان خود و انتقال آنان به مالزی اعتراض كردند.

تظاهركنندگان كه بدون مجوز قانونی اقدام به این تجمع اعتراض آمیز زده بودند، پس از ساعتی با دخالت پلیس و استفاده از گاز اشك آور و ماشینهای آبپاش متفرق شدند.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

مالزی 61 ساله شد

بیا تو مالزی - مردم مالزی جمعه در حالی شصت و یکمین سالروز تولد این …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × 3 =

قالب