خانه / اخبار مالزی / وزیر خارجه مالزی ادعاهای اخیر آمریكا درمورد كشورش را “ناعادلانه” خواند

وزیر خارجه مالزی ادعاهای اخیر آمریكا درمورد كشورش را “ناعادلانه” خواند

بیا تو مالزی -

وزیر امور خارجه مالزی گزارش اخیر حقوق بشر آمریكا در مورد كشور متبوعش را "ناعادلانه" توصیف كرد…

به نوشته روز پنجشنبه روزنامه "نیواستریتز تایمز" چاپ مالزی، "سید حمید البار" گفت:اقدام پلیس مالزی در رویارویی با تظاهرات و راهپیمایی‌های غیر- قانونی در هفته‌های اخیر در راستای ابقای صلح و ثبات در این كشور بوده و امری است كه در همه نقاط جهان نیز (در شرایطی مشابه) صورت می‌گیرد.

وی همچنین ادعای اخیر آمریكا در گزارش حقوق بشر آن كشور مبنی بر "ایجاد ممنوعیت شدید از سوی دولت مالزی در استفاده از حق برپایی تجمعات صلح‌آمیز در این كشور" را ناعالانه و "بی اساس" خواند.

وزیر خارجه مالزی تصریح كرد: اگر تظاهركنندگان بخواهند به طرق قانونی تجمع كرده و مشكلی برای جامعه ایجاد نكنند، دولت با آنان مشكلی ندارد اما زمانی كه بخواهند امنیت جامعه را به مخاطره اندازند مسلما با آنها برخورد خواهد شد.

وی از اقدام پلیس و دیگر مسوولان مالزی در رویارویی با برپایی تظاهرات و تجمعات غیرقانونی دراین كشور حمایت كرد و افزود: وجود آزادی در جامعه به معنای هرج و مرج نیست، حتی خود دولت آمریكا نیز درصورت قرار گرفتن درچنین شرایطی، اجازه چنین اقداماتی را نخواهد داد.

البار باانتقاد شدید از گزارش حقوق بشر آمریكا درمورد مالزی، به زندانی شدن هزاران نفر از سوی واشنگتن در زندان "گوانتانامو" بدون تشكیل هیچ دادگاهی برای رسیدگی به شرایط آنان، اشاره كرد.

وی همچنین بااشاره به زندانی و شكنجه شدن شمار زیادی از شهروندان عراقی توسط سربازان آمریكایی در عراق گفت: ما نباید هرگز به نكات و گوشزدهای آمریكا توجهی بكنیم چرا كه خود آنها (آمریكاییها) تاكنون بسیاری از این اقدامات (مغایر با حقوق بشر) را مرتكب شده‌اند.

البار ادامه داد: آمریكاییها بهتر است كه مشكلات جاری خودشان در جهان را حل كنند و كاری به دخالت در امور كشورهای دیگر نداشته باشند.

وی، دولت آمریكا را به نداشتن درك دقیق و صحیح ازشرایط جاری مالزی متهم كرد.

بنابه این گزارش، اظهارات وزیر خارجه مالزی در واكنش به ابراز نگرانی اخیر "كمیسیون بین‌المللی آزادی ادیان" كنگره آمریكا در مورد مالزی مبنی‌بر تخریب معابد و دیگر تبعیضات جاری در این كشور نسبت به اقلیتهای دینی بیان شده است.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب