پنج شنبه , 30 خرداد 1398
خانه / اخبار مالزی / وزیر مالزیایی: دولت برای كاهش بكارگیری كارگران خارجی عزم راسخ دارد

وزیر مالزیایی: دولت برای كاهش بكارگیری كارگران خارجی عزم راسخ دارد

بیا تو مالزی -

وزیر گردشگری مالزی برعزم وتلاش جدی دولت متبوع خود برای كاهش بكارگیری كارگران خارجی بویژه در بخشهای خدماتی تاكید كرد…

به گزارش روز سه‌شنبه خبرگزاری رسمی مالزی (برناما)، "عدنان منصور" در حاشیه آیین افتتاحیه یك مركز اطلاع‌رسانی گردشگران در كوالالامپور در گفت وگو با خبرنگاران افزود: در همین راستا تمامی كارفرمایانی كه بخواهند خارجیان را برای مشاغل مربوط به بخشهای خدماتی ازقبیل فرودگاهها وهتلها بكارگیرند به علت سرپیچی از تصمیم اخیر دولت مالزی مبنی بر اولویت اشتغال شهروندان مالزیایی در بخشهای یادشده، با آنها برخورد جدی خواهد شد.

عدنان منصور علاوه‌بر مواجهه خاطیان با اقدامات شدید دولت مالزی، صادر نكردن مجوز برای اجرای طرحهای تازه، تمدید نكردن اعتبار گواهینامه، قرار دادن نام و شركتهای تابعه آنها در فهرست سیاه و نیز كاهش درجه استاندارد (ستاره) برای هتلها را ازجمله اقدامات جدی كوالالامپور علیه این كارفرمایان عنوان كرد.

وی، تداوم افزایش شمار كارگران مهاجر خارجی به مالزی را علت عمده تصمیم دولت مالزی برای اتخاذ چنین تصمیمی و نیز ایستادگی در مقابل كارفرمایان خاطی در بخشهای خدماتی ذكر كرد.

وزیر گردشگری مالزی همچنین از مدیران و كارفرمایان بخشهای صنعتی كشور خواست تا فرصتهای شغلی خود را به جای كارگران خارجی، بیشتر به شهروندان كشور ارایه دهند.

دولت مالزی اخیرا باصدور بخشنامه‌ای تمامی كارفرمایان بخشهای خدماتی این كشور ازقبیل فرودگاهها و هتلها را از بكارگیری خارجیان برای انجام شغلهای خدماتی مربوطه، منع كرده و اعلام كرد كه در این بخشها تنها باید شهروندان مالزیایی شاغل باشند.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

مالزی 61 ساله شد

بیا تو مالزی - مردم مالزی جمعه در حالی شصت و یکمین سالروز تولد این …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار + 13 =

قالب