خانه / اخبار مالزی / وعده سفیر ایران برای حل و فصل مسائل مدرسه دولتی ایرانیان در مالزی ظرف یک هفته

وعده سفیر ایران برای حل و فصل مسائل مدرسه دولتی ایرانیان در مالزی ظرف یک هفته

بیا تو مالزی -

سفیر جمهوری اسلامی ایران در مالزی روز دوشنبه در دیدار جمعی از اولیاء دانش آموزان ایرانی مقیم مالزی با وی، وعده داد حداکثر طی یک هفته موضوع مدرسه دولتی ایرانیان در این کشور حل و فصل شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا از مالزی، جمعی از اولیاء دانش آموزان ایرانی مقیم مالزی به همراه اعضای انجمن اولیاء و مربیان مدرسه دولتی ایرانیان در این کشور، روز دوشنبه با حضور در سفارت جمهوری اسلامی در مالزی در خصوص مسایل پیش آمده برای این مدرسه با “مهدی خندق آبادی ” به بحث و تبادل نظر پرداختند.
سفیر ایران در مالزی در این دیدار با تاکید بر عزم دولت برای توجه بیشتر به مسایل آموزشی ایرانیان خارج از کشور، تاکید کرد که سفارت نیز تمام تلاش خود را برای یافتن مکانی مناسب برای مدرسه بکار گرفته اما مشکلاتی نیز پیش رو است که با تلاش بیشتر باید برداشته شود.
اولیاء دانش آموزان نیز در این دیدار ضمن ابراز نگرانی از تاخیر در بازگشایی مدرسه ایرانیان و بلاتکلیفی دانش آموزان ایرانی خواستار همکاری بیشتر سفارت برای راه اندازی هر چه زودتر مدرسه دولتی ایران در مالزی شدند.
انجمن اولیاء و مربیان تاکید کرد که با همکاری مدیریت مدرسه امام خمینی (ره) مالزی مکانی را دایر کردن مدرسه پسرانه در نظر گرفته اند و تنها نیاز به پرداخت مبلغی برای پیش بهای اجاره است که باید از سوی سفارت و از حسابی که اولیاء دانش آموزان شهریه مدرسه را در آن واریز کرده اند پرداخت شود.
سفیر ایران در مالزی نیز با این موضوع موافقت کرده و مقرر شد با درخواست مدیر مدرسه دولتی امام خمینی (ره) این مبلغ در اختیار قرار گیرد.
سفیر جمهوری اسلامی ایران در مالزی همچنین تاکید کرد که سفارت به دنبال حل مشکلات مربوط به شهرداری و دیگر مسایل این مدرسه خواهد بود و تلاش می کند تا پایان هفته جاری مدارس نمونه مردمی ایرانیان به طور کامل راه اندازی شود.
اولیاء دانش آموزان در پایان درخواست های مطرح شده خود را در قالب بیانیه ای مکتوب در اختیار سفیر جمهوری اسلامی ایران در مالزی قرار دادند.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب