دوشنبه , 31 شهریور 1399
خانه / اخبار ایران / ویژه/ جمع‌آوری هدایای روز والنتاین توسط نیروی انتظامی

ویژه/ جمع‌آوری هدایای روز والنتاین توسط نیروی انتظامی

بیا تو مالزی -

شهاب‌نیوز ـ همزمان با فرارسیدن چهاردهم فوریه که در کشورهای غربی به عنوان روز «والنتاین» شناخته می‌شود، نیروی انتظامی در برخی شهرهای ایران به جمع‌آوری هدایای مخصوص این روز و برخورد با فروشندگان آن‌ها پرداخت…

شهروندان غربی هر سال چهاردهم فوریه یا همان روز «والنتاین» را به عنوان روز عشق و عشاق جشن گرفته و برای کسانی که «عاشق» آن‌ها هستند هدایایی از قبل گل، کارت پستال و … می‌فرستند. این فرهنگ غربی در ایران طی سال‌های اخیر رواج زیادی در میان جوانان پیدا کرده و در تقلید کورکورانه از فرهنگ کشورهای غربی، فروش گل و کارت پستال در این روز به اوج می‌رسد. والنتاین امسال بیست و پنج بهمن‌ماه بود.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شهاب‌نیوز؛ امسال نیروی انتظامی در برخی شهرها به جمع‌آوری هدایای روز والنتاین که در گل‌فروشی‌ها، لوازم‌التحریر فروشی‌ها و خرازی‌ها به فروش می‌رسید، پرداخت. یکی از این شهرها، شهرستان شاهرود در استان سمنان بود که گفته می‌شود نیروی انتظامی برای برخورد با نمادهای این روز، یک برنامه جامع را در دستور کار خود قرار داده بود. رشت، قم و مشهد نیز از دیگر شهرهایی هستند که گفته می‌شود چنین طرحی در آن‌ها اجرا شده است.

رئیس مركز اطلاع‌رسانی فرماندهی انتظامی استان سمنان با تایید برخورد نیروی انتظامی با هدایای این روز اعلام کرده است که پلیس، حدود 300 عدد انواع محصولات کادویی روز والنتاین در شهرستان شاهرود را از گل‌فروش‌ها و خرازی‌ها، «کشف» و «جمع‌آوری» کرده است. به گفته او، این محصولات شامل كارت پستال، كارت تبلیغ، نماد قلب و بانك عشق با نشان «والنتاین» بوده‌اند.

گفتنی است عربستان سعودی هم فروش گل سرخ و کادوهای والنتاین را در روز 14 فوریه ممنوع کرده بود!

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

رییس‌جمهور: ایران برای گسترش روابط با مالزی آماده است

بیا تو مالزی - رئیس جمهور در دیدار “ماهاتیر محمد” نخست وزیر مالزی تاکید کرد …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب