خانه / اخبار مالزی / پروتون مذاكره با فولكس‌واگن و معامله با جنرال‌موتورز را متوقف كرد

پروتون مذاكره با فولكس‌واگن و معامله با جنرال‌موتورز را متوقف كرد

بیا تو مالزی -

سهام شرکت پروتون بعد از این‌که دولت مالزی اعلام کرد که به مذاکرات خود با فولکس‌واگن در مورد روابط تجاری پایان داده است، سقوط کرد که در طی 7 سال گذشته بی‌سابقه بود…

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دولت مالزی در این مورد تاكید كرد كه انتظار می‌رود شركت دولتی پروتون به تنهایی به راه خود ادامه دهد.

این شرکت همچنین هر نوع معامله‌ای را با جنرال موتورز از دستور کار خارج کرد.

این اخبار بسیاری از تحلیل‌گران را شگفت‌زده کرده است و پیش‌بینی می‌کنند که پروتون طی یک دوره طولانی دیگر در آینده همچنان بدون شریك غربی به کار خود ادامه دهد.

پروتون اخیرا ضرر خود در سال جاری را حدود 169 میلیون دلار عنوان کرد.

نورمحمد یاککوب – وزیر سرمایه‌گذاری مالزی – در این زمینه تصریح کرد: تمایل داریم به شرکت پروتون فرصت دهیم که بتواند به سودآوری لازم با مالکان خود و بدون حضور شرکای غرب دست یابد.

مقامات دولتی همچین با اشاره به موفقیت اغلب مدل‌های اخیر پروتون اعلام کردند که برنامه شرکت باید افزایش صادرات و در عین حال افزایش سهم در بازار داخلی مالزی از سطح کنونی 31 درصد باشد، اگرچه تحلیل‌گران در این زمینه هنوز متقاعد نشده‌اند که پروتون می‌تواند بدون مشارکت شرکتی دیگر و با برند خود موفق شود.

آن‌ها به این نکته اشاره می‌کنند که میزان خرید مردم مالزی از خودروهای وارداتی افزایش یافته است و واردات خودرو نیز به این کشور با توافق‌نامه‌های منطقه‌ای امضا شده از سوی دولت مالزی افزایش یافته است.

به گزارش بی‌بی‌سی، تحلیل‌گران امیدوار بودند با حضور فولکس‌واگن وضع پروتون سامان بیابد، اما هم‌اکنون آن‌ها به خاطر خاتمه یافتن مذاكرات نامید شده‌اند.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب