پنج شنبه , 12 تیر 1399
خانه / اخبار مالزی / پلیس مالزی از برپایی تجمع هندی‌تباران در مقابل سفارت انگلیس ممانعت كرد

پلیس مالزی از برپایی تجمع هندی‌تباران در مقابل سفارت انگلیس ممانعت كرد

بیا تو مالزی -

پلیس مالزی با اتخاذ تدابیر شدید امنیتی از برپایی تجمع هندی تباران این كشور در مقابل سفارت انگلیس ممانعت كرد…

به گزارش روز یكشنبه ایرنا از كوالالامپور، هندی تباران مالزیایی پیشتر اعلام كرده بودند كه دراعتراض به سیاست استثماری بریتانیا در دهه‌های پیشین روز یكشنبه در مقابل سفارت انگلیس تجمع خواهند كرد.

مقامات پلیس مالزی، تجمع امروز هندی‌تباران این كشور را در مقابل سفارت انگلیس "غیرقانونی" اعلام كرده بودند.

به همین منظور پلیس از ساعات اولیه بامداد امروز تمام خیابانهای منتهی به سفارت انگلیس بویژه خیابان امپنگ شهر كوالالامپور را مسدود كرده و از هر گونه تردد اعم‌از تردد خودرو، موتورسیكلت و حتی عابر پیاده به سمت سفارت انگلیس ممانعت می‌كند.

حضور بیشمار نیروهای پلیس ضد شورش، خودروهای آبپاش و سایر نیروهای امنیتی و انتظامی در خیابانهای شرق كوالالامپور و منطقه دیپلماتیك این شهر به‌همراه گشت‌های هوایی و آژیر خودروهای پلیس حالت فوق‌العاده‌ای در بخشی از پایتخت مالزی ایجاد كرده است.

در همین حال صدها نفر از هندی تباران مالزیایی كه به دعوت تشكل "نیروی اقدام حمایت از حقوق هندودیان" (هیندراف)، قصد عزیمت به محل سفارت انگلیس را داشتند، پس از مواجهه با ممانعت پلیس اقدام به برپایی تجمع در منتهی‌الیه شرقی خیابان امپنگ كوالالامپور كردند.

آنان با سر دادن شعارهایی به آنچه كه اقدام بریتانیا برای آوردن اجداد این افراد از جنوب هند (منطقه تامیل) به منظور كارگری در سرزمین مالایا (مالزی فعلی)، خوانند، اعتراض كردند.

برروی تراكت‌های كه توسط این افراد حمل می‌شد خطاب به دولت انگلیس نوشته شده "‪ ۲۲۱‬سال ما هندی‌ها برده شما بودیم، ما خواستار حقوقمان هستیم." بر روی تراكت دیگری نیز نوشته بود: "هندی تباران مالزی توسط انگلیسی‌ها تحت استثمار بودند، عدالت، عدالت، عدالت."
رئیس كل پلیس مالزی پیشتر اقدام تجمع‌كنندگان را به لحاظ اینكه به جهان این طور وانمود می‌شود كه در مالزی اغتشاش و ناآرامی وجود دارد، بسیار نادرست خوانده بود.

این دومین بار در سه هفته گذشته است كه شهروندان مالزی بدون توجه به هشدارهای پلیس، به برپایی این گونه تجمع‌ها اقدام می‌كنند.

در ‪ ۱۰‬نوامبر نیز برخی احزاب سیاسی مخالف دولت مالزی از قبیل حزب عدالت مردم، حزب مردم‌سالاری و حزب اسلامی (پاس)، با تجمع در میدان استقلال (مردكا) كوالالامپور و نیز مقابل كاخ پادشاه، خواستار برگزاری انتخابات شفاف و عادلانه در این كشور شدند.

نیروهای پلیس مالزی برای متفرق كردن تظاهركنندگان، علاوه بر استفاده از خودروهای آبپاش، بسوی آنان گاز اشك آور پرتاب و شماری از تظاهركنندگان را دستگیر كردند.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب