خانه / اخبار مالزی / پلیس مالزی تجمع هواداران جنبش “هیندراف” در كوالالامپور را متفرق ساخت

پلیس مالزی تجمع هواداران جنبش “هیندراف” در كوالالامپور را متفرق ساخت

بیا تو مالزی -

پلیس كوالالامپور، تجمع حدود ‪ ۳۰۰‬هوادار جنبش هندی تباران مالزی(هیندراف) را در نزدیكی پارلمان این كشور كه از صبح شنبه آغاز شده بود، متفرق كرد…

به گزارش ایرنا، هواداران جنبش هیندراف پیشتر در دونوبت از مقامات پلیس درخواست تجمع آرام در مقابل پارلمان این كشور را داشتند كه مورد مخالفت قرار گرفته بود.

طبق اظهارات اخیر "مانیكا واساگام" هماهنگ‌كننده این تجمع، هواداران جنبش هیندراف قصد داشتند با اهدای ‪ ۲۰۰‬شاخه گل رز توسط كودكان‌به "عبدالله احمد بداوی" نخست وزیر مالزی، آزادی پنج عضو اصلی این جنبش را كه به‌تازگی توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده‌اند، تقاضا كنند.

پلیس مالزی با این توجیه كه گزارش‌های دریافتی نیروهای امنیتی مبنی بر قصد گروهی برای به آشوب كشیدن این تجمع و نیز احتمال به خطر افتادن جان كودكان شركت‌كننده ، درخواست برپایی آن را رد كرده بود.

باوجود رد درخواست جنبش هیندراف از سوی مقامات پلیس، مانیكا واسگام در عین حال تاكید كرده بود كه این تجمع با مجوز یا بدون مجوز، برگزار خواهد شد.

براساس گزارش‌های دریافتی، نیروهای پلیس مستقر در خیابان "راجا لائوت" واقع در نزدیكی میدان مردكا(استقلال) كوالالامپور، برای متفرق ساختن تظاهر كنندگان از خودروهای آب پاش و شلیك گاز اشك‌آر استفاده كردند.

همچنین برخی منابع خبری از دستگیری ‪ ۲۰۰‬تظاهركننده امروز (شنبه) در شهر كوالالامپور خبر دادند كه صحت آن تاكنون از سوی منابع رسمی كشور تایید نشده است.

به‌گزارش خبرنگاران ایرنا از سطح شهر كوالالامپور، تمهیدات امنیتی از جمله ایست وبازرسی از خودروها و گشتهای پیاده، سواره وهوایی پلیس كه در روزهای اخیر درسطح شهر به طور مشهودی افزایش یافته بود، امروز به اوج خود رسیده و فضای پلیسی محسوسی در نقاط پرتردد و مركزی شهر برقرار است.

همچنین به دنبال محدودیتهای ترددی اعمال شده درنقاط مركزی كوالالامپور به ویژه خیابان‌های منتهی به پارلمان این كشور، ترافیك سنگینی در سطح معابر پایتخت مالزی ایجاد شده است.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب