خانه / اخبار مالزی / پلیس مالزی: قاچاقچیان موادمخدر در كسوت دانشجو وارد این كشور می‌شوند

پلیس مالزی: قاچاقچیان موادمخدر در كسوت دانشجو وارد این كشور می‌شوند

بیا تو مالزی -

رییس اداره مبارزه با قاچاق مواد مخدر پلیس مالزی از عمده شیوه‌های ورود قاچاقچیان خارجی به این كشور به سوء استفاده از كسوت دانشجویی اشاره كرد…

به گزارش شماره شنبه روزنامه "نیواستریتز تایمز" چاپ مالزی، "مهد بكری مهد زینین" گفت: بیشتر این افراد به عنوان دانشجو از دانشگاهها و موسسات عالی مالزی پذیرش گرفته و به استناد آن پس از ورود به كشور، درخواست صدور ویزای دانشجویی كرده‌اند.

وی افزود: اما این افراد به‌جای ثبت نام در دانشگاه، به قاچاق مواد مخدر پرداخته‌اند.

زینین از شناسایی از دو گروه قاچاقچیان كه با عنوان دانشجو به مالزی وارد شده‌اند خبر داد، و افزود: این دو گروه مذكور اغلب از زنان مالزیایی بویژه شاغلان و یا دانش‌آموختگان دانشگاهها برای انجام نقل و انتقالات مواد مخدر استفاده كرده‌اند.

زینین در این ارتباط از دستگیری ‪ ۳۲‬زن مالزیایی در یازده ماهه اول سال جاری در خارج از كشور خبر داد.

به گفته وی، این زنان كه همگی بین ‪ ۲۰‬تا ‪ ۴۰‬سال سن داشتند برای حمل محموله قاچاق كه در اكثر موارد از محتویات آن نیز بی‌اطلاع بوده‌اند رقمی بین ‪ ۱۵‬تا ‪ ۲۰‬هزار رینگیت دریافت كرده‌اند.

این گزارش می‌افزاید: مقصد حمل موادمخدر مورد اشاره نیز در اغلب موارد كشورهایی همچون استرالیا، چین، برزیل، پرو، آرژانتین و ژاپن بوده است.

رییس اداره مواد مخدر پلیس مالزی در پایان از زنان شاغل در دانشگاهها و دانش‌آموختگان دختر خواست باهوشیاری بیشتری مراقب عوامل این باندهای قاچاق باشند تا توسط آنان به آسانی تطمیع و فریفته نشوند.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب