خانه / اخبار مالزی / پلیس مالزی: هیندراف انتظار مساعدت از گروههای تروریستی دارد

پلیس مالزی: هیندراف انتظار مساعدت از گروههای تروریستی دارد

بیا تو مالزی -

پلیس مالزی رهبران جنبش حمایت از حقوق هندی تباران مالزی (هیندراف) را به تلاش برای اخذ مساعدت از گروه‌های تروریستی در راستای نیل به مقاصد خود متهم كرد…

به نوشته شماره جمعه روزنامه "سان" چاپ مالزی، "آزیان یحیی" مقام مسوول در پلیس مالزی گفت: اطلاعات به دست آمده نشان می‌دهد كه رهبران هیندراف، نه تنها به دنبال كسب كمك از گروههای تروریستی هستند، بلكه قصد دارند با فریب و اغفال مردم برای دستیابی به اهدافشان، بودجه تهیه كنند.

وی به كشف یك گروه متشكل از پنج حقوقدان و یك مدیر ارشد اجرایی كه در یك شركت خصوصی به ثبت نرسیده در راستای اهداف هیندراف فعالیت دارند، در ماه ژوییه سال جاری اشاره كرد.

به گفته پلیس مالزی، این گروه با توزیع اعلامیه و از طریق ارسال پیام های تلفن همراه و یا اینترنت سعی داشتند با تحریك احساسات نژادی جامعه در اذهان عموم دشمنی و عداوت نسبت به دولت مالزی ایجاد كنند.

آزیان با ابراز نگرانی از اینكه فعالیتهایی از این قبیل ممكن است به درگیریهای نژادی در كشور منجر شود هشدار داد: هر كسی كه از ارسال پیامهای تلفن همراه برای انتشار شایعه (علیه دولت) در مالزی استفاده كند، با وی یا بر اساس قانون امنیت داخلی (‪ (ISA‬برخورد خواهد شد و یا با مجازات ‪۳‬ سال زندان و پرداخت ‪ ۱۰‬هزار رینگیت جریمه نقدی مواجه می‌شود.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب