سه شنبه , 6 خرداد 1399
خانه / دانش و فناوری / چرا فیسبوک را فیلتر کردید؟

چرا فیسبوک را فیلتر کردید؟

بیا تو مالزی -

گفتگوی تلفنی زاکربرگ با مسئول دولتی تاجیکستان: چرا فیسبوک را فیلتر کردید؟…

مارک زاکربرگ مدیر شرکت فیسبوک در گفتگوی تلفنی با یک مقام دولتی تاجیکستان از او درباره دلایل فیلترینگ سایت فیسبوک در کشور تاجیکستان کسب اطلاع کرد.

هفته گذشته برای چندمین بار دولت تاجیکستان سایت فیسبوک و دو سایت دیگر روسی زبان را به دلیل انتشار اطلاعات محرمانه دولتی فیلتر کرد.

“بیگ ظهور اف ” رییس واحد خدمات مخابراتی تاجیکستان که طرف گفتگوی زاکربرگ بوده است پیشتر در مصاحبه ای با رسانه ها گفته بود که دوست دارد با صاحب شبکه فیسبوک یا مشاوران نزدیکش گفتگو کند.

وی پس از گفتگو با زاکربرگ به خبرنگاران گفت که در این گفتگو به مدیر فیسبوک گفته دلیل از دسترس خارج شدن سایت فیسبوک تصمیم کمیته فیلترینگ بوده است و وی تلاش خواهد کرد تا این تصمیم را تا چند روز دیگر لغو کند.

در این گفتگو که به واسطه یک مترجم صورت گرفته مدیر سایت فیسبوک از ظهوراف به عنوان یک مقام دولتی تاجیک دلایل فیلترینگ و از دسترس خارج شدن سایت فیسبوک را جویا شده است.

ظهور اف نیز در گفتگو با مدیر فیسبوک با اشاره به اینکه تصمیم فیلترینگ سایت فیسبوک دولتی نبوده،افزوده است تمام تلاش خود را برای اقناع اعضای کمیته در تجدید نظر در تصمیم شان صرف خواهد کرد.

برخی ناظران معتقدند که دولت دوشنبه از اینکه مخالفان حکومت تاجیکستان بتوانند از قابلیت های شبکه اجتماعی فیسبوک در جهت ایجاد نافرمانی های مدنی و اعتراضات استفاده کنند، نگران است ؛ با این حال تعداد کاربران اینترنت در تاجیکستان کمتر از 5 درصد جمعیت 7 و نیم میلیون نفری این کشور را شامل می شود که از این تعداد کاربران سایت فیسبوک کمتر از 30 هزار نفر هستند.

 

منبع:عصر ایران

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

آلودگی کاربران ایرانی به باج‌افزار سایبری/ نفوذ به «ریموت دسکتاپ»

بیا تو مالزی - مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای رایانه ای نسبت به …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب