چهارشنبه , 22 آبان 1398
خانه / اخبار ایران / چینی‌ها علامت استاندارد ایران را هم جعل کردند

چینی‌ها علامت استاندارد ایران را هم جعل کردند

بیا تو مالزی -

"مهدی پورهاشم" درگفت و گو با خبرنگار اقتصادی برنا کالاهای وارداتی غیر استاندارد چینی را شامل الکترو موتور ، کولر آبی و شیر سیلندرکپسول گاز اعلام کرد…
رییس سازمان استاندراد و تحقیقات صنعتی استان تهران با بیان اینکه علامت استاندارد ایران بر روی کالاهای فوق جعل شده است افزود: این کالاها در ابتدا با هدف تست توسط ماموران استاندرد از بازار جمع آوری و پس از بررسی مشخص شد که به رغم دارا بودن علامت استاندارد و نشان کالای ایرانی، از کشور چین وارد شده است.

وی با ذکر اینکه چینی و غیراستاندارد بودن این کالاها ثابت شده است تصریح کرد: شیرسیلندر وارداتی چینی علاوه بر جعل علامت استاندارد با نشان ایرانی و از کانال گمرک وارد بازار شده است.

پورهاشم اظهارداشت:براساس اسناد گمرک شیر سیلندرکپسول گاز ازاین کانال وارد شده است؛ ولی واردات الکتروموتورکولر آبی از کانال رسمی گمرک تایید نشده است.

وی با بیان اینکه پرونده شیرسیلندرهای وارداتی غیراستاندارد درشعبه 19 دادسرای تهران درحال بررسی است گفت: شکایت شرکت داخلی از واردکننده شیر سیلندرهای تقلبی در این شعبه درحال پیگیری است.

رییس سازمان استاندراد و تحقیقات صنعتی تهران ادامه داد: الکتروموتورهای برقی کولرهای آبی نیز با پلاک انگلیسی و با آرم استاندارد و برند مشهورایرانی از کشور چین وارد شده است.

وی از جمع آوری کالاهای غیر استاندارد از بازار خبرداد و گفت: به دنبال تایید غیر استاندارد و تقلبی بودن، کالاهای فوق به سرعت از بازار جمع آوری شد.

پورهاشم تصریح کرد: تاکنون هیچ شکایتی از سوی ایران به این اقدام کشورچین نشده است.

این مقام مسوول اضافه کرد:به طورقطع واردات کالای چینی و غیر کیفی با نام و نشان ایرانی ضمن از بین بردن اطمینان مصرف کنندگان داخلی به تولیدکننده داخلی نیز لطمه وارد می سازد.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

رییس‌جمهور: ایران برای گسترش روابط با مالزی آماده است

بیا تو مالزی - رئیس جمهور در دیدار “ماهاتیر محمد” نخست وزیر مالزی تاکید کرد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیست − نوزده =

قالب