پنج شنبه , 1 اسفند 1398
خانه / اخبار ایران / کارت‌های معافیت قدیمی فاقد اعتبار است

کارت‌های معافیت قدیمی فاقد اعتبار است

بیا تو مالزی -

کارت‌های معافیت قدیمی دیگر اعتبار ندارند و باید تعویض گردند…

رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا گفت: کارت‌های معافیت قدیمی دیگر اعتبار ندارند و دارندگان این کارت‌ها باید برای اخذ گذرنامه و سایر اقداماتی که نیاز به کارت معافیت دارد، کارت قدیمی را با کارت‌های جدید تعویض کنند.
سردار سیدحمید صدرالسادات رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا درباره کسانی که مشمول دوره خدمت 21 ماهه می شوند اظهار داشت: کسانی که طبق مقررات جدید از ابتدای سال 91 اعزام شده اند، مشمول 21 ماه خدمت وظیفه عمومی هستند اما مشمولان قبل از سال 91 که همچنان در حال خدمت هستند، 18 ماه خدمت می‌کنند.
وی ادامه داد: طبق قانون دوره خدمت وظیفه عمومی 24 ماه پیش‌بینی شده است اما اکنون با 21 ماه خدمت، نیاز نیروهای مسلح کشور تأمین می‌شود و فعلا دوره خدمت وظیفه عمومی همان 21 ماه است.
آغاز طرح تعویض کارت‌های پایان خدمت از مهر
صدرالسادات درباره اجرای طرح تعویض کارت‌های قدیمی معافیت و پایان خدمت خاطرنشان کرد: این طرح از سال 89 آغاز شده و تا دو ماه قبل مربوط به کارت‌های معافیت در حال اجرا بود. استقبال خوبی از این طرح انجام شد اما هنوز طبق آمار ما تعدادی از مردم مراجعه نکرده‌اند.
این افراد باید مراجعه کنند زیرا کارت‌های معافیت قبلی از گردون اعتبار خارج شده‌اند و اگر بخواهند گذرنامه دریافت یا اقدامی کنند که نیازمند کارت معافیت باشد، کارت‌های قدیمی دیگر اعتبار ندارد.
وی ادامه داد: متقاضیان می‌توانند با مراجعه به دفاتر پلیس+10، برای تعویض کارت اقدام کنند.
از 22 مهر برای تعویض کارت‌های پایان خدمت اقدام کرده‌ایم و در مرحله اول کسانی که از تاریخ اول فروردین 85 خدمتشان به پایان رسیده است می‌توانند برای تعویض کارت اقدام کنند.
منبع:خبرگزاری فارس
منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

رییس‌جمهور: ایران برای گسترش روابط با مالزی آماده است

بیا تو مالزی - رئیس جمهور در دیدار “ماهاتیر محمد” نخست وزیر مالزی تاکید کرد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

11 − 6 =

قالب