سه شنبه , 28 خرداد 1398
خانه / اخبار مالزی / کسی از بلاگرهای ایرانی مالزی نشین خبری ندارد!

کسی از بلاگرهای ایرانی مالزی نشین خبری ندارد!

بیا تو مالزی -

در سالهای بین 2006 تا 2007 شاید هر کس که از سفر و ادامه تحصیل در مالزی سخنی به میان می آورد حرفی و سخنی هم از بلاگرهای ایرانی مالزی نشین به میان می آمد.

در آن سالیان نه چندان دور بلاگر های فعال در میان ایرانیان مالزی نشین به چشم میخورد و امید بر آن بود که بلاگرهای بیشتری نیز به جمع این حرفه ای های مالزی نشین بپیوندند. اما همه چیز به یکباره عوض شد. بلاگر های فعال کم کار و کم کار تر شدند و جدیدی ها نیز کمتر تمایل داشتند در در دنیای مجازی فعال باشند شاید هم فیس بوک و توییتر جایگاه بلاگرهای را عوض کرده است. قدیمی ترهای مالزی نشین یاد آن روزها را با افسوس یاد میکنند. روزهایی که بلاگرها دنیای مالزی نشینان را زنده کرده بودند. واقعا یادش بخیر.

روزهایی که مهندس جوان با پستهای جنجالی اش مالزی را به آشوب میکشاند. و گاهی هم به مشهدی ها گیر میداد. در آن روزها سینا دیلی هم شده بود مرکزی برای سایر بلاگرهای مالزی نشین. سینا هم گاهی با نوشتهای تندش برای خودش کار درست میکرد و صد البته بعد از باز شدن سایتش از فیلتر دیگه سر به راه مینوسید. نمیتوانیم مینا و وبلاگ ش را نام نبریم. خانم بلاگری که با نوشته های تیزش اغلب به دید انتقادی مینوشت!

آرش هم که با دید علمی به بلاگ و بلاگ نویسی میپرداخت دیگر کم کار شده. شاید آرش هم به درد سایرین مبتلا شده. راستی از دکتر حیدری هم خبری نیست. دکتر کم مینوشت و زیاد سایر بلاگها را میخواند. از زمانی که فارغ التحصیل شده دیگر از او نیز خبری نبود. فراموش نکردیم ایسام و مازیاری که زحمات زیادی برای ایسام کشید. واقعا یکی از بزرگترین کارهای گروه ایسام سال 2007 پایه ریزی سایت ایسام بود. سایتی که همه را به دور خود جمع کرده بود. سایت ایسام پس از سالها هنوز پابرجاست ولی ای کاش مانند گذشته ها شود. بیاتو مالزی هم زمانی برای خودش قدرتی بود. نمیدونیم برای چی دیگه بیاتو مالزی هم بیاتو مالزی قدیم نیست یا اینکه ما داریم بد نگاه میکنیم.

اینها را نوشتیم تا بگیم بلاگرها رو فراموش نکنیم. بلاگرهایی که روزی مالزی رو زیباتر کرده بودند برای مالزی نشینان. دیگر این روزها سرزمین جنوبی به استرالیا کوچ کرده، از میثم خبری نیست. مهندس هم بعد از مسدود شدن وبلاگش اون مهندس سابق نیست. آرش هم با بلاگفایش خوش جاذبه تر بود. سینا نیز هر چند ماه یه نصفه خط مینویسه و آدرس وبلاگ مینا رو دیگر همه دانشجوها ندارن. ای کاش یک بار جمع بلاگرهای مالزی با هم مینشستن و از مشکلات میگفتن و برای زنده شدن روزهای گذشته حرکتی میکردند.

 

منبع : وب سایت ایرانیان مالزی

 

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

مالزی 61 ساله شد

بیا تو مالزی - مردم مالزی جمعه در حالی شصت و یکمین سالروز تولد این …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

15 − 11 =

قالب