دوشنبه , 27 خرداد 1398
خانه / اخبار ایران / کشف کروکودیل و عقاب در شمال تهران

کشف کروکودیل و عقاب در شمال تهران

بیا تو مالزی -

یک عقاب تالابی خالدار بزرگ ، یک شابوف و یک کروکدیل نابالغ در تهران…

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان تهران از کشف چند حیوان وحشی از جمله کروکودیل در شمال پایتخت خبر داد.

 اسماعیل میران زاده ، فرمانده یگان حفاظت اداره کل محیط زیست استان تهران در خصوص کشف این حیوانات وحشی گفت: عصر روز گذشته با خبر شدیم تعدادی جانور وحشی در یک گلخانه واقع در شمال شهر تهران نگهداری می شود. پس از بررسی موضوع و حصول اطمینان به همراه مأموران اجرائی یگان حفاظت محیط زیست استان تهران که ضابطین دادگستری هم هستند به محل مربوط مراجعه و مشاهده کردیم متاسفانه همان طور که اطلاع داده شده بود در این گلخانه فردی اقدام به نگهداری تعدادی از حیوانات شامل یک بهله عقاب تالابی خالدار بزرگ ، یک بهله شابوف و یک کروکدیل نابالغ  کرده است . این حیوانات پس از کشف و ضبط به منظور پیگیری سایر اقدامات قانونی شبانه به اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران منتقل شدند.

میران زاده افزود: برای اطلاع بیشتر شهروندان و علاقه مندان به حیوانات باید عرض کنم، بر اساس قانون، نگهداری جانوران ،  بومی و غیر بومی بدون اخذ مجوز لازم و مقتضی ممنوع است.برای مثال در ماده 7 قانون شکار و صید آمده است : خرید ، فروش، تکثیر ، پرورش ، صدور و ورود حیوانات وحشی و اجزای آنها که غیر بومی بوده و از خارج به کشور وارد شده و یا از قبل در کشور تکثیر شده و پرورش یافته اند فقط با کسب پروانه یا اجازه از سازمان حفاظت محیط زیست مجاز می باشد.

 

کشف کروکودیل و عقاب در شمال تهران

وی تاکید کرد: همچنین ورود و صدور آن دسته از جانوران وحشی و اجزای آنها که در فهرست کنوانسیون تجارت بین المللی گونه های در معرض خطر انقراض ثبت شده اند، تنها با رعایت مقررات کنوانسیون مذکور صورت می گیرد. بر این اساس سازمان حفاظت محیط زیست می تواند گونه هایی که بر خلاف مقررات کنوانسیون مذکور ، به کشور وارد شده اند را ضبط و در صورت لزوم با هزینه وارد کننده به کشور مبدا عودت دهد.

کشف کروکودیل و عقاب در شمال تهران

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان تهران ادامه داد:این حیوانات پس از ضبط برای نگهداری موقت به پارک پردیسان سازمان حفاظت محیط زیست منتقل می شوند.بعد از رسیدگی به پرونده آنها از نظر قضایی چنانچه قابلیت رهاسازی و زندگی در طبیعت را داشته باشند و از طرفی اگر غیر از گونه های بومی کشور باشد بر اساس نظر کارشناسان مربوطه در زیستگاههای طبیعی کشور رها سازی می شوند وآن تعدادی که امکان زیست در طبیعت را نداشته باشند  یا غیر بومی باشند به مراکز نگهداری مجاز در کشور تحویل داده می شوند.

 

 

منبع:خبرگزاری مهر

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

برائت عجیب متهم فراری پرونده ثامن‌الحجج | مدیرعامل زندان می‌شود

بیا تو مالزی - مدیرعامل مؤسسه مالی و اعتباری ثامن الحجج بر اساس رأی دادگاه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

8 + 1 =

قالب