پنج شنبه , 15 خرداد 1399
خانه / اخبار ایران / کلاهبرداری 200 میلیونی با وعده سرمایه گذاری در بورس مالزی

کلاهبرداری 200 میلیونی با وعده سرمایه گذاری در بورس مالزی

بیا تو مالزی -

شبکه بزرگ کلاهبرداری که مردم را با وعده سرمایه گذاری در بورس کشورهای خارجی فریب می دادند و از این طریق مبالغ هنگفتی به چنگ آورده بودند در دام پلیس گرفتار شدند..

به گزارش خبرنگار ما سه ماه پیش مردی به نام محسن با مراجعه به پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران از مسوولان شرکتی که از او 60 میلیون تومان کلاهبرداری کرده بودند شکایت کرد. این مرد

52 ساله در توضیح ماجرا به ماموران گفت؛ اوایل اردیبهشت یک آگهی تجاری در روزنامه توجه مرا به خود جلب کرد. در این آگهی وعده سود کلان از طریق سرمایه گذاری در بورس کشورهای خارجی داده شده بود. من به محل شرکت در میدان هفت تیر مراجعه کردم و دیدم که آنها تشکیلات گسترده یی دارند و تحت عنوان یک شرکت فعالیت می کنند. زمانی که من برای تحقیقات درخصوص چگونگی فعالیت شرکت خواستم با آنها صحبت کنم مرد جوانی که مدعی بود کارگزار بورس مالزی است با من باب مذاکره را باز کرد و توضیح داد که در ازای مبلغ پولی که از من دریافت می کنند ماهیانه مبالغی را به طور ثابت و مبالغی را به صورت متغیر به حسابم واریز خواهند کرد. محسن در ادامه افزود؛ من پس از چند بار مراجعه به شرکت در نهایت فریب این مرد جوان را خوردم و مجاب شدم که مبلغ 60 میلیون تومان برای سرمایه گذاری در بورس مالزی به حساب شرکت واریز کنم. در این مدت آنها به من سایتی را معرفی کردند که با مراجعه به این سایت می توانستم حضور خودم را در جمع سهامداران مشاهده کنم. ماه نخست سود قابل توجهی به حسابم واریز و این باعث جلب اعتماد من شد. ماه دوم نیز به همین منوال پیش رفت و همان سود به حسابم ریخته شد اما ماه سوم از سود خبری نشد. با شرکت تماس گرفتم و آنها گفتند که برای سایت مشکلی پیش آمده که در حال رفع مشکل هستند. روز بعد هم که تماس گرفتم خانم جوانی گفت نماینده شرکت برای رفع مشکل پیش آمده به مالزی سفر کرده و به زودی سود ها واریز خواهد شد. چند روز بعد برای اینکه از نزدیک پیگیر کار شوم به شرکت مراجعه کردم و مشاهده کردم در شرکت بسته است. وقتی از همسایه ها جویا شدم گفتند چند روز است مکان تخلیه شده است.

با شکایت این مرد میانسال تحقیقات کارآگاهان مبارزه با کلاهبرداری پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران برای ردیابی متهمان پرونده آغاز شد و در نخستین مرحله تحقیقات 10 تن دیگر از شاکیان که پس از مراجعه به شرکت با در بسته روبه رو شده بودند شناسایی شدند و مورد بازجویی قرار گرفتند. با تجمیع اظهارات این افراد مشخص شد که متهمان با وعده سرمایه گذاری در بورس کشورهای خارجی به ویژه مالزی از افراد زیادی مبالغی بین یک تا یکصد میلیون تومان کلاهبرداری کرده اند. ادامه بررسی ها، پلیس را به سمت ردیابی تماس های تلفنی اعضای این باند کلاهبرداری و حساب های بانکی آنها سوق داد. اگر چه پلیس با تلفن های همراه خاموش متهمان روبه رو شد اما از طریق یکی از شماره حساب هایی که پول مشتریان به آن وارد شده بود هویت احتمالی و چهره یکی از متهمان به دست کارآگاهان افتاد و با استعلام ماموران از اداره گذرنامه مشخص شد که این فرد از کشور خارج نشده است. در حالی که ماه ها کار تحقیقاتی کارآگاهان برای دستگیری اعضای این شبکه کلاهبرداری بی نتیجه مانده بود سرانجام مشاهده یکی از متهمان پرونده به نام حمید در نزدیکی یکی از محل هایی که از پیش تحت نظر پلیس قرار داشت باعث به دام افتادن این جوان 23 ساله شد. با انتقال حمید به پلیس آگاهی و شناسایی متهم توسط تعدادی از شکات وی نشانی مخفیگاه سایر همدستانش را به پلیس ارائه داد و با اخذ دستور قضایی طی عملیاتی ضربتی محمد و امیر سامان دو متهم دیگر پرونده در خانه یی در منطقه کوی نصر دستگیر شدند و به جرم خود اقرار کردند.

سرگرد محمد نظری مسوول اطلاع رسانی پلیس آگاهی تهران ضمن اعلام این خبر حجم مبالغی را که توسط این افراد از مردم کلاهبرداری شده بیش از 200 میلیون تومان تخمین زد و از کسانی که قربانی فریب این افراد شده اند خواست برای تکمیل پرونده و شناسایی متهمان به پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران مراجعه کنند.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

رییس‌جمهور: ایران برای گسترش روابط با مالزی آماده است

بیا تو مالزی - رئیس جمهور در دیدار “ماهاتیر محمد” نخست وزیر مالزی تاکید کرد …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب